Kırklareli'de metruk binalar yıkıldı

Kırklareli'de metruk binalar yıkıldı
Kırklareli'de metruk binalar yıkıldı

KIRKLARELİ,(DHA)-KIRKLARELİ İl Emniyet Müdürlüğü'nce uyuşturucuyla mücadele, kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 76 metruk ev yıkılırken, 36 binada da güvenlik tedbiri alındı.


Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi tarafından zararlı madde kullanılabileceği gerekçesiyle tehlike yaratan 229 binanın tespitinin yapıldığı, 76'sının yıkılırken, 36'sında da giriş ve çıkışlarının kapatılarak, güvenlik tedbiri alındığı bildirildi.


Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Uyuşturucu ile mücadele etmek, kamu düzeni ve esenliğini korumak, mal ve can güvenliğini sağlamak amacıyla ilimiz genelinde tespit edilen metruk binalara yönelik devam eden çalışmalar neticesinde, özellikle zararlı madde kullananların, suç örgütlerin yuvalandığı bu binalardan tehlike arz eden il merkezinde 83 adet metruk bina tespiti yapılarak, ilimiz belediye başkanlığına bildirilmiştir. Bu metruk binalardan belediye ekiplerince 19 tanesinin yıkımı yapılmış, 20 tanesinin giriş ve çıkışları kapatılarak güvenlik tedbirleri alınmıştır. 7 tescilli bina için valiliğimiz bünyesinde oluşturulan komisyonca çalışmalar devam etmektedir. İl genelinde yerel yönetimlere bildirimi yapılan metruk bina sayısı toplam 229 adet olup, bu binalardan 76 tanesi yıkılmış, 36 tanesi güvenlik tedbiri alınmış tescili bulunan 29 metruk bina ile ilgili çalışmalar devam etmektedir" denildi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS