Lüleburgaz Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin evlerini temizliyor

Lüleburgaz Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin evlerini temizliyor
Lüleburgaz Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin evlerini temizliyor

 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesi Belediyesi'nin geçen yıl temmuz ayında başlattığı, 'evde temizlik' hizmetini artırarak devam ettiriyor. İhtiyaç sahibi ya da tek başına yaşayıp kendi kendine yetemeyen yaşlıların
belirlenen kapılarından yerlerine, çamaşırlarından bulaşıklarına kadar baştan aşağı temizliyor.

Koronavirüs salgınında Sevgi Mağazası'ndan Sevgi Mutfağına, nakdi destekten erzak yardımına kadar vatandaşının yanında olmaya devam eden Lüleburgaz Belediyesi, geçtiğimiz yıl temmuz ayında başladığı 'evde temizlik' hizmetini artırarak sürdürüyor. Muhtarlıklar aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşların evleri, Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ön araştırmanın ardından temizlenmeye başlanıyor. 

Bu kapsamda belirlenen evler belli bir sıraya konularak ayda bir kez temizlenmeye başlanıyor. Profesyonel ekipler tarafından yapılan temizlik çalışması kapsamında evlerin kapı ve pencerelerinden halılarına kadar dört bir yanı baştan aşağı temizleniyor. Bununla birlikte evler olası bir haşere sorununa karşı da önlem olarak ilaçlanıyor. Ayrıca ekipler, talep doğrultusunda yaşlı vatandaşların kişisel bakım ihtiyacını da gidererek hizmetini sürdürüyor. 

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan temizlik sorumlusu Emre Aktürk, evlerde sadece temizlik yapılmadığını söyledi. Aktürk, "Yaşlılarımızın evlerinin temizliği ayda bir gerçekleştiriliyor. Evde sadece temizlik yapılmıyor. İhtiyaç sahibi yaşlılarımızın bakımları da yapılıyor. Evlere gittiğimizde yaşlılarımızın kişisel bakımlarını yapıyoruz. Duşa ihtiyaçları varsa banyo yaptırıyoruz. Bunlarla birlikte çamaşır ve bulaşıklarını da yıkıyoruz. Burada halılarına kadar vatandaşlarımızın evlerindeki her bir noktayı temizliyoruz. Temizlemekle kalmıyoruz haşere ilaçlamasına kadar çok geniş yelpazede dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriyoruz" dedi. 

İnönü Mahallesi Muhtarı Emre Erbaş, Lüleburgaz Belediyesi'nin evde temizlik hizmetinin çok değerli bir dayanışma şekli olduğunu söyledi. Erbaş, "Belediyemizin bize verdiği bu bakım ve temizlik desteği için Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli'ye teşekkür ediyorum. Tabi ki vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler geliyor. Bu uygulama bizler için de çok güzel, onlar için de çok değerli bir dayanışma şeklidir. Vatandaşlarımızın temizlik ihtiyaçları gideriliyor. Bununla birlikte sosyal yardım ve sıcak yemek gibi konular da belediyemiz tarafından karşılanıyor. Bu durum vatandaşlarımıza güzel bir rahatlık veriyor" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS