Lüleburgaz'da okullara, dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor

Lüleburgaz'da okullara, dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor
Lüleburgaz'da okullara, dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey  beldesinde, okulların açılmasına az bir zaman kalması üzerine belediye ekipleri okullarda,   dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı.


Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey  beldesinde, okulların açılmasına az bir zaman kalması üzerine belediye ekipleri okullarda,   dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı. Beldede okullar belediye ekiplerince ilaçlanırken su birikintili alanlarda sinek ürememesi için bölgede ilaçlama çalışmaları yapılıyor.


Konuyla ilgili konuşan Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, “ Okullarımızın açılmasına az bir zaman kalması  üzerine, Belediye ekiplerimiz  ilk/orta okullarımız ile Lisemizin derslikleri ve ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon ilaçlama çalışmaları başlatılmıştır. Öğrencilerimiz dezenfeksiyonu yapılmış sınıflarda derslerini yapacaklar. Ayrıca sivrisinek/larva ve uçkun zararlı mücadelesi, ilaçlama çalışmalarımız; yağmur kanalları ve kanalizasyon hatları ile dere yataklarında, durgun su, bataklık ve gübrelik alanlarda, sinek üremesine karşı devam ediyor” dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS