Şehit Anıl Yalap'ın ailesi Devlet Övünç Madalyası verildi

Şehit Anıl Yalap'ın ailesi Devlet Övünç Madalyası verildi
Şehit Anıl Yalap'ın ailesi Devlet Övünç Madalyası verildi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ (DHA)-HAKKARİ'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcı ile düzenlediği saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Anıl Yalap'ın ailesine Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Kırklareli Valisi Osman Bilgin tarafından törenle takdim edildi.


Vali Bilgin, makamında gerçekleştirilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'nde, geçen yıl Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Anıl Yalap'ın annesi Kıymet ve babası Elmas Yalap'a, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı takdim etti. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen belgeyi şehit ailesine takdim etmenin onuru ve gururunu yaşadığını ifade eden Vali Bilgin , vatanı vatan yapanın şehitlerin kanları olduğunu söyledi. Vatan topraklarında gözü olanların karşısına her zaman şehitlerin çıktığını ifade eden Vali Bilgin, Türkiye'nin çok güçlü bir ülke olduğunu belirtti. 


Vali Bilgin, Türk milletinin şehitlik makamını ölümsüzlük makamı olarak gören bir millet olduğunu vurgulayarak, "Türkiye, öyle iki çapulcunun veya dünyayı sözde yönettiklerini iddia eden devletlerin egemenlik kuracağı bir ülke değildir. Bizler şehitlik makamını ölümsüzlük makamı olarak gören bir milletiz. Dini inancımızdan kaynaklı olarak da şehitler ölmez felsefesi ile hepimiz, bu ülkenin tüm insanları, bunu kalbinde, beyninde yaşayan inancın mensupları olarak, ülkemizin birliğinden ayrılmayacağımızı net bir şekilde ortaya koyan bir milletin evlatlarıyız" diye konuştu. 

Gazilik mertebesinin de şehitlik gibi önemli olduğunu aktaran Vali Bilgin, "Şehit Anıl Yalap bunu açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Kendisi gazi oluyor, ancak gazilik unvanını kabul etmeyip, 'Benim arkadaşlarım mücadele ederken, benim köyümde veya evimde babamın yanında oturup gazi olarak, hayatımı bu unvanla idame ettirmem benim kişiliğime, inancıma, vatan ve millet aşkına yaraşmaz' diyerek, görev yerine gitmiş ve şehit olmuştur. Bugün dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir inanç, böyle bir irade ne vardır, ne de ortaya konmuştur. Dünyanın çoğu ülkesinde insanlar, savaşmalarını belli bir maddi karşılıkla yapmaktadırlar. Biz de ise ölüme koşan insanlar vardır" dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS