Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencilerinden Teknofest'te birincilik ödülü

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencilerinden Teknofest'te birincilik ödülü
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencilerinden Teknofest'te birincilik ödülü

KONYA,(DHA)- KONYA Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencileri geliştirdikleri bilgi teknolojileri projesiyle  birinci oldu. Öğrenciler, ödüllerini ise Teknofest törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı.    
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencileri hazırladıkları proje ile büyük bir başarıya imza atarak TEKNOFEST’te 1. oldu. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden İrfan Çözge, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Mustafa Küçükdemirci ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Rıdvan İnal’ın, Elektrik-Elektronik Bölümü Dr. Ögr. Üyesi Burak Yılmaz danışmanlığında TÜBİTAK’a sunmuş olduğu "Son Endüstri Devrimi Öncesi Üretilen Makinelerinden Kurumsal Kaynak Planlama Programları İçin Veri Toplanması ve Entegrasyonu" başlıklı projesi, “TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri” Bilgi ve İletişim Teknolojileri kategorisinde birinci oldu. Öğrenciler, birincilik ödüllerini TEKNOFEST 2020 Finali kapsamında düzenlenen ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencileri geliştirdikleri projeyle onlarca üniversitenin katıldığı yarışmada diğer projelerin önüne geçerek, önemli bir başarı elde etti ve TEKNOFEST’te birincilik gururunu yaşadı.
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencilerinden oluşan proje takımı hazırladıkları projeyle sanayi kuruluşlarının iş kaybını önleyecek, zaman tasarrufu sağlayacak ve verimliliği arttıracak “veri toplama” konusu üzerine literatür taraması yaptılar ve yaşanan problemlerin gerçek kurum ve kuruluşlarda çözümüne yönelik veri toplama ünitesi tasarlanmasını amaçladı. 
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş  TEKNOFEST’te Konya’ya birincilik getiren Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencilerine ve danışman öğretim üyesine teşekkür etti.
Rektör Çökmüş, “Öğrencilerimizi kutluyorum, hepsinin alnından öpüyorum. Aslında çok rahat ifade edebilirim ki, başarı bizi şaşırtmıyor, bu başarının bu şekilde olması için üniversitemizde ciddi bir alt yapı oluşturuldu. Öğrencilerimizle birlikte gece gündüz bu proje için emek veren akademisyen arkadaşlarımızı da kutluyorum, hepsine teşekkür ediyorum. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi bilindiği gibi bir kooperatif iştiraki olan Konya Şeker’in kurmuş olduğu vakfın üniversitesidir. Üniversitemiz 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Sayın Recep Konuk’un ülkemizde benzeri olmayan ve akademide biriken bilginin doğrudan sanayiye ve dolayısıyla insanımızın refahına aktarılmasını sağlayacak yenilikçi vizyonudur, tarımın ve gıdanın geleceğinin bu üniversitede olduğunu hep birlikte göreceğiz ve bu hedef ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. Bize desteklerine hep devam eden Anadolu Birlik Holding yöneticilerine buradan bir kez daha şükranlarımı iletiyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS