Konya'da odalardan ortak açıklama: Üretim hayatımıza devam etmek zorundayız

Konya'da odalardan ortak açıklama: Üretim hayatımıza devam etmek zorundayız

 Mehmet IŞIK/KONYA,(DHA)- KONYA'da Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası, ortak yaptığı basın açıklamasında ''Kovit-19 salgınının yayılmaması için iş yerlerimizde tüm tedbirleri eksiksiz alarak üretim hayatımıza devam etmek zorundayız.''dedi. 
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü,Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, koronavirüs tedbirleri kapsamında ortak basın açıklaması yayınladı. 
İş yerlerinde tedbirlerin alınıp, üretimin devam etmesi gerektiği belirtilen açıklamada, ''Özellikle Türkiye’de üretim hayatının ve istihdamın sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla kısa çalışma ödeneği, KGF destek miktarının artırılması, nakit akışı bozulan firmaların kredi anapara ve faiz ödemelerinin ötelenmesi, belirlenen sektörlerde muhtasar, KDV, SGK ödemelerinin 6’şar ay ertelenmesi, kamu bankaları öncülüğünde İş’e Devam Kredi Desteği gibi yeni destek mekanizmaları açıklandı. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Bakanlar Kurulumuza ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na tüm destekleri için teşekkür ediyoruz. İş dünyası olarak, devletimizin açıkladığı tüm önlemleri alarak üretim hayatımıza devam etmek zorundayız. İşletmelerimizin, hijyen kuralları başta olmak üzere, çalışanlar arasındaki sosyal mesafe kuralı, servis araçlarında getirilen en fazla yüzde 50 doluluk oranı gibi belirlenen tüm kurallara en üst düzeyde özen göstererek üretim yapmalarını, faaliyetlerini yürütmelerini hayati önemde görüyoruz. Ayrıca her bir çalışanımızın işyerlerinde ve evlerinde, yürütülen mücadele ve alınan tedbirlere ilişkin duyarlılığını artırmak için gayret göstermeliyiz.''denildi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS