Konya Büyükşehir Belediye Başkanı: Mezarlık ziyaretinde sosyal mesafeye uyalım

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı: Mezarlık ziyaretinde sosyal mesafeye uyalım
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı: Mezarlık ziyaretinde sosyal mesafeye uyalım

Adem YILDIZ/KONYA, (DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle gerekli tedbirleri alarak Konya genelindeki bin 614 mezarlıkta Ramazan Bayramı öncesi temizlik, bakım ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mezarlıkların sokağa çıkma kısıtlaması olan günler dışında ziyarete açık olduğunu belirterek, ziyaretlerde mutlaka sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini söyledi.
Konya’da 31 ilçeye bağlı 752 mahallede bulunan bin 614 mezarlıkta temizlik, bakım ve düzenleme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle gerekli önlemleri alarak vatandaşların güven içerisinde mezarlıkları ziyaret etmeleri için çalışıyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, il sınırlarında bulunan bütün mezarlıklarda düzenli olarak temizlik, bakım ve düzenleme çalışmaları yaptıklarını belirterek, bayram öncesi de bu çalışmaların yoğun olarak sürdüğünü söyledi. Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle mezarlıklarda gerekli önlemler alınarak görevli personele gerekli bilgi ve malzemelerin verildiğini belirten Başkan Altay, “Görevli personelimiz iş sağlığı ve güvenliğinin gerektirdiği şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Mezarlıklarımız sokağa çıkma kısıtlaması olan günler dışında ziyarete açık. Hemşerilerimiz genel hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet ederek yakınlarının mezarlarını ziyaret edebilir. Hemşerilerimizden istirhamımız; bazı bölgelerde bir gelenek olan toplu mezarlık ziyaretlerinde de sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleridir. Bu süreç atlatılıncaya kadar hükümetimizin aldığı tedbirlere uyarak her alanda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterelim. Normalleşme sürecine girildi, bu sıkıntıları da en kısa zamanda atlatacağız inşallah.” dedi.
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS