5 bin kitap topladılar

5 bin kitap topladılar
5 bin kitap topladılar

MANİSA'nın Kula ilçesindeki Jeopark Ortaokulu tarafından'Bekletme Kitabını Boşuna, Kavuştur İhtiyacı Olana' sloganıylaokul kütüphanesini zenginleştirmek ve aynı zamanda ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmak üzere kitap toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya ile 27 Nisan'a kadar roman ve bilimsel yayın türlerinde 5 bin kitabın toplanmasının hedeflendiği bildirildi.

Kula Jeopark Ortaokulu,  Manisa Valiliği tarafından kitap okuma kültürünün gelişmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan 'Manisa Her Yerde Okuyor' projesi kapsamında 2019 Kasım ayı içerisinde 'kütüphaneyi zenginleştirme ve ihtiyacı olanlara ulaştırma' adıyla yeni bir projeye başlattı. Okul yönetimi ve öğretmenleri, bu kapsamda hedefledikleri 5 bin adet kitabı toplayarak, hem okul kütüphanesini zenginleştirmeyi, hem de ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmayı planlıyor. 'Bekletme Kitabını Boşuna, Kavuştur İhtiyacı Olana' sloganıyla yola çıkan okul müdürü Enver Yılmaz, Türkçe öğretmeni Zeliha İğdi, Görsel sanatlar öğretmeni Rahime Uğur, öğrenciler Enes Efe İğdi ve Zarife Altekin, Kula Kaymakamı Kemal Duru'yu da makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.  Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen de Yılmaz ve beraberindeki öğretmenlere eşlik etti.

Okul öğrencileri ve velilerine kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, okul kütüphanesini bölgenin en zengin kütüphanesi haline getirmek ve kitapları olmayan kırsal mahallelerdeki okullara kitap desteği sağlamak adına böyle bir proje hazırladıklarını aktaran Jeopark Ortaokulu Müdürü Enver Yılmaz, proje kapsamında 5 bin adet kitap toplamayı hedeflediklerini vurguladı. 2019 Kasım ayında başladıkları projede yaklaşık 2 bin kitap topladıklarını kaydeden Yılmaz, 27 Nisan'a kadar devam edecek proje kapsamında roman ve bilimsel yayın kitapları topladıklarını söyledi.

Projenin başlangıçtan sonuna kadar tüm aşamaları hakkında bilgi alan Kaymakam Kemal Duru ise, Manisa Valiliği'nin MANEP 2023 "Manisa Her Yerde Okuyor" projesi kapsamında gerçekleştirilen en etkili proje olduğunu söyledi.

KAYMAKAM DURU, OKUDUĞU 3 KİTABI HEDİYE ETTİ

Proje kapsamında Jeopark Ortaokulu müdürü Enver Yılmaz, Türkçe öğretmeni Zeliha İğdi, Görsel sanatlar öğretmeni Rahime Uğur, öğrenciler Enes Efe İğdi ve Zarife Altekin'i makamında ağırlayan Kula Kaymakamı Kemal Duru'da projeye destek sağladı. Kendisini ziyaret eden okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilere, kendisinin okuyup bitirdiği 3 kitabı hediye eden Kaymakam Duru, tüm kamu personelinin de projeye destek vermesini istedi. Kırsal mahallelerdeki okullarda kitap ihtiyacı olan öğrenciler için oldukça önemli bir proje olduğunu da kaydeden Kaymakam Duru, Kulalı vatandaşlardan da projede destek beklediğini kaydetti.

Hasan YİĞEN / KULA (Manisa), (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS