Manisa Büyükşehir'den iş güvenliği toplantısı

Manisa Büyükşehir'den iş güvenliği toplantısı
Manisa Büyükşehir'den iş güvenliği toplantısı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın 17 ilçede gerçekleştirdiği faaliyetlerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınması gereken önlemler ve bu amaçla yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı.


Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından 3 ayda bir düzenlenen toplantıya; Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, BESOT A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yur, şube müdürleri ve sendika temsilcileri katıldı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın 17 ilçede gerçekleştirdiği faaliyetlerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınması gereken önlemlerin ve bu amaçla yürütülen çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda, sahada yapılan çalışmalar ve düzenlemelerle ilgili bilgi verildi. İşçi sağlığının daima ön planda tutulması gerektiği vurgulandı.


Yıl içerisinde verilecek eğitimlerin ve yapılacak olan çalışmaların planlandığı toplantıda Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, "Manisa genelindeki tüm çalışmalarımızda ilk önceliğimiz, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasıdır. Çalışmalarımızı 6331 sayılı kanuna dayanarak yapmaktayız. Ancak amacımız iş sağlığı ve güvenliği noktasında çalışanlarımızın bilgi düzeyini en üst seviyeye taşıyıp bu durumu kurum kültürü haline getirmektir. Gerek bünyemizde çalışan personelimizin gerekse de çalışmaların yapıldığı alandaki vatandaşlarımızın olası tehlikelere karşı korunması amacıyla her türlü riski öngörmek ve gerekli önlemleri almak durumundayız" dedi. 


MANİSA, DHA) 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS