Başkan Gültak, sanayi esnafını ziyaret etti

Başkan Gültak, sanayi esnafını ziyaret etti
Başkan Gültak, sanayi esnafını ziyaret etti

MERSİN, (DHA)- AKDENİZ Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Sanayi Sitesi'ni ziyaret ederek, bölgede fen işleri ekiplerinin yaptığı çalışmaları denetledi.
Sanayi Sitesini ziyaret ederek  hem bölgede fen işleri ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinde denetleyen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ardından da Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Berber, yönetim kurulu üyeleri ve site esnafı ile bir araya gelip, taleplerini dinledi. Ziyaretinde sanayi sitesi esnafını, dükkânlarında tek tek ziyaret eden Başkan Gültak, ardında yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Kendilerini ağırladığı için site yönetimine teşekkür eden Başkan Mustafa Gültak, ülkelerin gelişimindeki en önemli güçlerinden bir tanesinin sanayi olduğunu kaydetti. Başkan Gültak, "Sanayicimizin, esnafımızın yanında yer almak, onların sorunlarını dinlemek çok önemli. Belediyemizden 1 ay kadar önce bir heyet sanayi sitesine geldi, sanayi sitesi yönetimi ve esnafının taleplerini dinledi. O isteklerin çoğu da yerine getirildi. Tabi Mersin’de birkaç sanayi sitesi var ve bu sitelerin rahatlatılması gerekiyor. Artık Türkiye’de şehrin içinde sanayi siteleri kalmadı. Bununla ilgili olarak da Büyükşehir Belediyesi’nin 100 bin ölçekli planı içinde olan, özellikle Akdeniz’i ilgilendiren alanlarda da Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte yoğun bir çalışma içindeyiz. Akdeniz sınırları içinde sanayi sitesi esnafına yönelik yeni iş alanları açma noktasında çabalıyoruz" dedi.
Mersin’in Türkiye’nin 4’üncü ili olabilecek kapasiteye sahip olduğunun altını çizen Başkan Gültak, “Tarım, sanayi, lojistik ve turistik açıdan baktığınızda birçok ilden daha fazla gücümüz var. Akdeniz ve Ortadoğu’nun en büyük limanı bizde. Türkiye’nin domatesi, biberi, patlıcanı, salatalığı, çileği, yeşilliği, maydanozu, marulu Akdeniz’den gidiyor. Her türlü meyve sebzenin de deposuyuz. Bunca özelliği ve zenginliği olan bir ile baktığınızda maalesef şansız kalmış. Fakat hep birlikte bu kaderi değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.
Mersin Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Berber de kendilerini ziyareti nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı Gültak'a teşekkür ederek, "Sanayi sitesi esnafı olarak, taleplerimizi dinleyip sorunlarımızı çözdüğünüz için sizlere ve ekibinize çok teşekkür ediyoruz. Söz verdiğiniz 15 çöp konteynırı geldi ve yerine kondu. Devamı da gelecek, biliyoruz. Dediğiniz üzere, eğer gerçekten güç birliği yaparsak, Mersin’in ve Akdeniz’in her alanda büyümesini ve gelişmesini sağlayabiliriz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS