hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Özyiğit: Gelincik Tepesi’nde seyir terası oluşturacağız

  Başkan Özyiğit: Gelincik Tepesi’nde seyir terası oluşturacağız
  expand

  Başkan Özyiğit: Gelincik Tepesi’nde seyir terası oluşturacağız

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MERSİN, (DHA)-MERSİN'deYenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 'Mersin Balkonu' olarak nitelendirilen Gelincik Tepesi'nde Yenişehir Belediyesi olarak seyir oluşturacaklarını ve projenin hazır olduğunu söyledi.

  Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile birlikte otobüsle şehir turu yaparak, vatandaşları selamladı ardından Forum AVM’de vatandaşlarla bir araya geldi. Yenişehirlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Abdullah Özyiğit ve CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır daha sonra Fuat Morel Mahallesi’nde vatandaşlarla iftar sofrasında buluştu.

  'Mersin Balkonu' olarak nitelendirilen Gelincik Tepesi’nde Yenişehir Belediyesi olarak seyir oluşturacaklarını ve projenin hazır olduğunu ifade eden Başkan Özyiğit, "Gelincik Tepesi’nde inşa edeceğimiz seyir terası, Mersin’in güzelliklerini keşfetme fırsatı sunacak. Kentimizin turizm potansiyelini artırmayı hedefliyoruz. Hemşerilerimiz için güzel bir dinlenme ve vakit geçirme alanı olacak. Gelincik Tepesi Mersin’in en güzel sosyal yaşam alanların biri olacak" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir diğer projeleri olan amfitiyatro hakkında da konuşan Başkan Özyiğit, "Yenişehir Belediyesi olarak Türkiye’nin en büyük sanat merkezlerinden birine sahibiz. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi 5 yıldır büyük bir hareket kazandı. Yüzlerce sanat etkinliğini hemşehrilerimizle buluşturduk. İnşa edeceğimiz amfitiyatro ile açık hava sanat etkinlikleri düzenleyeceğiz. Dans, sinema, konser ve tiyatro gösterimleri gibi etkinlikler halkımızla buluşacak" diye konuştu.

  Kapalı Yüzme Havuzu ve Su Parkı projelerini de vatandaşlarla paylaşan Başkan Abdullah Özyiğit şunları dile getirdi:

  "Kapalı Yüzme Havuzu projemiz ile şehrimizdeki spor ve sağlıklı yaşam alanlarını genişleteceğiz. Her mevsim açık olacak yüzme havuzlarımızın yanı sıra özel dersler ve fitness gibi çeşitli aktiviteler için uygun bir ortam sunacağız. Her yaştan vatandaşımızın sıcak yaz günlerinde serinleyebileceği ve birçok aktivitenin bir araya geleceği Su Parkı projemizi hayata geçireceğiz." (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow