İhtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi

İhtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi
İhtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Akdeniz Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar için gıda kolileri hazırlayıp dağıtmaya başladı.
Ramazan ayı dolayısıyla, Karacailyas Mahalle Evi’ndeki hazırlık ve çalışmaları yerinde denetleyen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, "Akdeniz Belediyesi olarak Ramazan ayında, şartlarımızı da biraz zorlayarak, içinde birçok gıda ürününün olduğu yaklaşık 30 bin erzak kolisini ihtiyaç sahibi inşallah vatandaşlarımıza ulaştırıp onlara destek olacağız" dedi.
Vefa Sosyal Destek Grubu himayesinde, vatandaşlara ekmek ve Ramazan pidesi dağıtmaya da devam edeceklerini belirten Başkan Gültak, "Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında maske, eldiven ve dezenfektan dağıtmaya, ayrıca cadde ve sokaklarımızı dezenfektanlı su ile yıkayıp arındırmaya devam ediyoruz" diye konuştu.
Başkan Gültak; salgınla mücadele kapsamında işyerleri kapanan işletme sahipleri ile bu süreçte işini kaybeden insanlara hükümet tarafından sağlanan maddi desteğin sürdüğünü de dile getirerek şöyle konuştu; "Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz, sayesinde mağdur olan esnafımıza ve işçimize maddi destekler geliyor. Biz de kendi gücümüzün yettiği kadarıyla ve hayırseverlerin de desteğiyle, Akdeniz’de 25-30 bin civarında gıda kolisini ihtiyaç sahibi insanlarımıza dağıtacağız. Bütün vatandaşlarımızın iyi gününde de kötü gününde de yanlarındayız. Bugün 1 Mayıs. Bu vesileyle, işçi kardeşlerimizin de bayramını kutluyorum. İnşallah Haziran 15’ten sonra rahatlayacağız ve normalleşmeye doğru gideceğiz. Tabi bu süreçte tedbirleri elden bırakmayıp kurallara, sosyal mesafeye ve hijyen şartlarına uymamız gerekiyor. Vatandaşlarımızdan ricam, zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Hiç kimse merak etmesin, endişelenmesin. Biz varız, sokaktayız, sizler için çalışıyoruz"
Öte yandan, Ramazan ayı dolayısıyla hazırlanıp ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılan gıda kolilerinin içinde, siyah zeytin, tuz, makarna, nohut, şeker, mısır, pirinç, fasulye, bulgur, mercimek, un, salça, domates, reçel, yağ, hazır çorba, çay, sıvı sabun ve peçete gibi birçok gıda ve hijyen ürünü bulunuyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS