LÖSEVLİ çocuklar rengarenk maskeler tasarladı

LÖSEVLİ çocuklar rengarenk maskeler tasarladı
LÖSEVLİ çocuklar rengarenk maskeler tasarladı

Mustafa ERCAN/MERSİN,(DHA)- MERSİN'de Akdeniz Belediyesi ile Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) işbirliği ile bir araya gelen minikler, rengarenk ve birbirinden farklı çeşitli malzemeler kullanıp, maske tasarladı.
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Akdeniz Belediyesi ile işbirliği içinde bir etkinliğe imza attı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün de destekleri ve gönüllü tasarımcıların katılımı ile 'maske tasarlama' etkinliği düzenlendi. Gönüllüler, hastalığı atlatan gençler ile ailelerinin yer aldığı renkli etkinlikte, rengarenk ve birbirinden farklı çeşitli malzemeler kullanarak maske tasarlayan çocuklar gönüllerince bir gün yaşadı. Etkinlikte, depremle sarsılan İzmirliler de unutulmadı; 'Geçmiş Olsun İzmir! Hayatlarımıza umut ışığı olan lösemili çocuklarımız ile minik kahramanlarımız Elif ve Ayda’ya Mersin’den selam olsun' yazılı bir pankart asıldı.
Başkan yardımcıları ve birim müdürlere ili birlikte etkinliğe katılarak, lösemili çocukların mutluluğuna ortak olan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da onlarla birlikte rengarenk maskeler tasarladı.
Burada konuşan Başkan Gültak, "Belediyemiz ile LÖSEV ortaklığında yaptığımız etkinlikte, maskenin önemine dikkat çeken, farkındalık yaratan bir program hazırladık. LÖSEV ve belediyemiz yetkililerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ve aileleriyle birlikte, şu an benim de bir tanesini taktığım farklı maskeler tasarladık" dedi.
Başkan Gültak; İzmir depreminde, saatler sonra mucizevi bir şekilde enkazdan kurtarılan Elif ve Ayda’ya da burada yapılan maskelerden yollayacaklarını kaydederek; "İçinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde, meskenin önemini ortaya koyarak farkındalık yaratıkları için LÖSEV yetkililerine tekrar teşekkür ediyorum. Hasta çocuklarımızın tümüne de acil şifalar diliyorum" diye konuştu.
Çocuklarının mutluluğunu gören lösemili çocukların aileleri; "LÖSEV her zaman yanımızda, çocuklarımız çok mutlu oldular. Akdeniz Belediyesi’ne ve bugün yanımızda olup destek veren kişi ve kurumlara teşekkür ederiz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.
Lösemili Çocuklar Vakfı; bu yılki ‘2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında’, çocuklara destek vermek için maskeyi sembol seçti. LÖSEV yetkilileri, bu etkinlikle amaçlarının; löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu insanlara duyurmak ve lösemi hastası çocukların yanında yer almalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS