hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mersin’de taksi ücretleri değişti

  Mersin’de taksi ücretleri değişti
  expand

  Mersin’de taksi ücretleri değişti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN’de daha önce 18 lira olan taksimetre kilometre açılış ücreti 25 lira, 20 lira olan kilometre ücreti ise 28 lira oldu.

  Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, bugünden itibaren geçerli olacak yeni fiyat tarifesinin taksimetrelere ayarlanması için muayene istasyonunda toplanan taksici esnafı ile bir araya geldi. Başkan Veysel Sarı, burada yaptığı konuşmada, akaryakıt fiyatları, lastik ve yedek parçalardaki fiyat tırmanışlarının, araç bakım ücretlerindeki artışların yeni fiyat tarifesini kaçınılmaz kıldığını ifade etti. Başkan Sarı, fiyatlarda yapılan her artışın kendi kazançlarının azalması olduğunu belirterek, “Bizler fiyat artışından yana değiliz. Akaryakıta, yedek parçalara, lastiğe gelen fiyat artışları yeni tarifeyi kaçınılmaz kıldırdı. Araçların bakımının yapılması müşterinin can güvenliği ve memnuniyeti açısından çok önemli. Biz bugün lastiğimizi yenileyemezsek, aracımızın bakımını yapmazsak, müşterimizin can güvenliğini tehlikeye atarız” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başkan Sarı, konuşmasının devamında her esnafın müşterinin veli nimet olduğu bilinciyle hareket etmesi gerektiğinin altını çizerek, “Müşteri bizim kazanç kapımız, veli nimetimiz. Onlara en iyi hizmeti vermek, güler yüz göstermek, hepimizin görevi. Müşterimizle aramızdaki sevgi saygı duygusunu güçlendirmeliyiz” diye konuştu.

  Başkan Sarı, bugünden itibaren geçerli olacak yeni tarifeyle birlikte taksimetre açılış ücreti 25 lira, kilometre ücreti 28 lira, in bin ücreti ise 120 lira olarak uygulanacağını sözlerine ekledi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow