Kızılay'dan 250 aileye yardım

Kızılay'dan 250 aileye yardım
Kızılay'dan 250 aileye yardım

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde Kızılay tarafından 3 ay içerisinde 250 aileye gıda ve giysi yardımı yapıldı.

Türk Kızılayı Erdemli Şubesi yönetimi, Öğretmenevi'nde bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu. Şube Başkanı Necati Şevik, 3 ay önce başladıkları göreve süresi içinde ilçede bulunan ihtiyaç sahibi 250 aileye gıda ve giysi yardımında bulunduklarını belirterek, "Biz Kızılay gönüllüsü olarak, ihtiyaç sahibi aileleri tek tek tespit edip daha çok yardım yapılması konusunda daha fazla çalışacağız. Ayrıca, kan bağışları konusunda da çalışmalarımız olacak" dedi.

Mersin genelinde en fazla kan bağışının yapıldığı ilçenin Erdemli olduğunu ifade eden Başkan Şevik, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile yaptıkları görüşme sonrası sahilde sabit bir noktada kan bağışı konteynırı yeri aldıklarını bu merkezin en kısa zamanda faaliyete geçeceğini söyleyerek, herkesin Kızılay'a destek olması konusunda duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS