Başkan Seçer: Bundan sonra asıl işimiz alanda

Başkan Seçer: Bundan sonra asıl işimiz alanda
Başkan Seçer: Bundan sonra asıl işimiz alanda

MERSİN, (DHA) -MERSİN  Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, daha etkin, hızlı ve verimli çalışmalar yapabilmek adına göreve gelir gelmez ­kurdukları Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile Büyükşehir’in toplu taşıma otobüslerinin tüm bakım ve onarımlarının gerçekleştirildiği Bakım ve Tamir Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, daha etkin, hızlı ve verimli çalışmalar yapabilmek adına göreve gelir gelmez kurdukları Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile MEŞOT’ta yer alan ve Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma otobüslerinin tüm bakım ve onarımlarının gerçekleştirildiği Bakım ve Tamir Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Seçer, ilk olarak Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda incelemeler yaptı. Çalışanlar ile sohbet ederek, yaptıkları işler hakkında bilgi alan Seçer, personele kolaylıklar diledi. Seçer, ardından MEŞOT’a giderek, Bakım ve Tamir Atölyesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Seçer’e inceleme sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Haydar Ali Ulusoy ve Olcay Tok, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Sabahat Aslan, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Hüsnü Öz, Fen İşleri Dairesi Başkanı Mehmet Can Kuruloğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir ile personeller eşlik etti.

Başkan Seçer, bundan sonraki süreçte daha fazla sahaya ineceklerini belirterek, "Artık çalışmalarımızı sahada takip edeceğiz. Birimlerimizin durumu nedir, fiziki koşulları nedir, düzeni, tertibi nedir, çalışmaları nasıl gidiyor, bunları sahada görmek lazım" dedi.

Başkan Seçer, ilk 8 ayda Büyükşehir Belediyesi’nde önemli gelişmelerin olduğundan söz ederek, yapısal bir takım düzenlemeler yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini vurguladı. Mersinliler’e en iyi hizmeti verebilecek yapılar ile çalışmak istediklerini dile getiren Seçer, "Kadromuzu liyakat açısından, sağlayacakları katkı açısından, etkin personellerle güçlendireceğiz" diye konuştu.

Seçer, Makine İkmal Sahası’nın birçok daire başkanlığının yönetim birimlerinin olduğu bir yer olduğunu anlatarak, "Burası Makine İkmal Dairemiz’in atölyelerinin olduğu bölge. Şu anda da atölyesindeyiz. Yeni kuruldu, Fen İşleri’nden ayırdık. Burada araçlarımız tamir, bakım, onarımdan geçiyor. Hem binek araçlar, hem iş araçlarımız. Burada ayrıca terzihane var, marangozhane var, tabelaların yapıldığı bölüm var. Makine İkmal’in kendine ait birçok branşta çalışma atölyeleri var. Kaportadan, oto elektriğe kadar, şanzımanın, diferansiyelin, motorların tamir edildiği farklı birimler var. Farklı ustalarımız var. Burası bizim için çok önemli. Ben belediye başkanı olana kadar en çok külfeti olan, en çok maliyeti olan ve en zor kontrol altına alınan yerdi. Çok büyük maliyetlerin olduğu yer ama süratle düzene koyuyoruz" ifadesini kullandı.

Seçer, yeni otogarın bulunduğu bölgede geniş bir alana bazı birimleri taşımak için yapılaşmaya gittiklerini ve alınacak 100 yeni otobüs için de o noktada bir alan oluşturacaklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Ancak yeni bir yapılanmamız var. Yukarıda, yeni otogarın orada, geniş bir alanda. Birçok birimi oraya taşımak için bir yapılaşmaya gidiyoruz. 100 yeni otobüsümüz geliyor ve bunların alım aşamaları sona ermek üzere. Bunlar yeni nesil otobüsler. Daha çevre dostu, doğalgaz yakan, tüketen otobüsler. Onların tekniğine uygun bir yapı yapmamız lazım. Doğalgaz istasyonu ve onların bakım, onarımının yapılacağı alanlar yaratacağız ama bunu da oraya alacağız. Uzun vadede bu bölgede çok önemli gelişmeler olacak. Hem içinde bulunduğumuz alanda, hem de eski otogarın olduğu yerde. Yeni Metro projemiz biliyorsunuz son aşamasına geldi ve bu bölgeleri de çok ilgilendiren bir proje. Buralardan da artık Metro geçecek. Öyle planlıyoruz. Şehir Hastanesi, yeni otogar güzergahı tam da bu içinde bulunduğumuz alanın önünden geçecek. Öyle planlıyoruz. İnşallah hayata geçiririz."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS