Eski belediye başkanı MTSO’da sergi açtı

Eski belediye başkanı MTSO’da sergi açtı
Eski belediye başkanı MTSO’da sergi açtı

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Toroslar'ın vazgeçilmezi Yörükleri konu alan Güzelyayla eski Belediye Başkanı ressam Sayım Koç'un açtığı sergi büyük ilgi gördü.

Sayım Koç'un Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi’ndeki sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Gülcan Kış, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bedrettin Güneş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fatma Yanık ile MTSO Sanat Galerisi Sorumlusu Seda Şahbaz ve sanatseverler katıldı.

Sergi açılışında konuşan Koç, Mersin’de doğup büyüdüğünü ve bu kentin bir çocuğu olarak bizzat yaşadığı kültürü tuvallere aktardığını söyledi. Öğretmenlik, belediye başkanlığı, çiftçilik gibi birçok iş kolunda faaliyet gösterdiğini anlatan Koç, hiçbir zaman resimden vazgeçmediğini, çocukluğundan bu yana resme meraklı olduğunu söyledi. Uzun yıllar MTSO Sanat Galerisi’nde Ressam İlhan Çevik’ten resim kursları aldığından bahseden Koç, sanatta 27’nci yılını geride bıraktığını bildirdi.

2 Ocak’a kadar açık kalacak sergi, hafta içi 08.30-18.00, hafta sonu ise cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS