Gönüllü kadınlar evde maske üretiyor

Gönüllü kadınlar evde maske üretiyor
Gönüllü kadınlar evde maske üretiyor

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de yaşayan emekli Saadet Yılmaz ve Neriman Yıldız, Mezitli Belediyesi'nin desteğiyle koronavirüse karşı evlerinde maske üreterek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırıyor.


Gönüllüler, Saadet Yılmaz ve Neriman Yıldız yaşanan maske sıkıntısı nedeniyle harekete geçti. Mezitli Belediyesi’nin hammadde desteği sağladığı Yılmaz ve Yıldız, evlerinde maske dikimine başladı. İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak olan maskeler önce özel bir hastaneye gönderilerek sterilizasyon işleminden geçiyor, daha sonra Mezitli Belediyesi ekipleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

İhtiyaç duyulduğu anda her zaman göreve hazır olduğunu ifade eden Saadet Yılmaz, “Arkadaşlar olarak ne yapabileceğimiz konusunu konuşurken yaşanan sıkıntıyı görerek maske üretmeye karar verdik. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nda kadınlarımız en ön safta destek verdiyse virüse karşı verdiğimiz savaşta da en önde olmalıyız. Başkanımız Neşet Tarhan da bize destek vererek hem hammadde hem de dikim sonrası dezenfekten işlemini özel bir hastanede yapılmasını sağladı. Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.

Neriman Yıldız da Türk halkının yardımseverliği ve dayanışmasıyla bu sorunun da üstesinden kısa sürede geleceğine inandıklarını dile getirerek “Biz Mezitli Belediyesi gönüllüleri olarak her olayda belediyemize destek verdiğimiz gibi böylesi özel durumlarda da elimizi taşın altına koyuyoruz. Son günlerde haberlerde izlediğimiz maske krizi bizi derinden etkiledi ve destek olmak istedik" diye konuştu.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise virüsün yayılmasına karşı belediye olarak bir dizi önlem aldıklarının altını çizerek şunları söyledi:

“Bu çalışmalarının arasında bizi en çok mutlu eden şey ise 6 yıl önce harekete geçirdiğimiz gönüllülerin bu olayda ne denli önemli görev üstlendiğini görmek oldu. Gönüllülerimiz daha önce olduğu gibi COVİD-19 virüsünün yayılmasını engellemek adına harekete geçti. Gönüllü kadınlarımız bu virüs salgını dolayısıyla evlerinde hiçbir karşılık beklemeden maske üretiyorlar. Hastanelerimizde dezenfekten işlemini gerçekleştiriyor ve maske ihtiyacını gideriyoruz."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS