Kadın Voleybol Takımı'nda hedef 1'inci Lig

Kadın Voleybol Takımı'nda hedef 1'inci Lig
Kadın Voleybol Takımı'nda hedef 1'inci Lig

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı ile bir araya geldi. Başkan Seçer, takıma yeni sezonda başarılar dileyerek hedefin 1'inci Lig olduğunu söyledi.
Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Kadınlar Voleybol 2'nci Ligi’nde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, Pazar günü saat 13.00’de Konya Pema Koleji ile Toroslar bin kişilik spor salonunda oynayacakları maça Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i davet etti. Seçer, maçı izlemeye gideceğini söyledi. Voleybolcular, ziyaret sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdikleri Başkan Seçer’e forma hediye etti.
Ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özgür Timur, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ahmet Tarakçı, sporcular ve antrenörlerde yer aldı.
Başkan Seçer, takıma başarılar dileyerek, “Müsabakalar geçen hafta başladı. Hükmen galip geldik. Bu haftada Konya ile bir maçımız var. Tabi hedef belli,1'inci Lig’e çıkmak. Bu yıl 2'nci Lig’deyiz ama sistemli bir çalışma,iyi antrenman ve konsantrasyon ile tabi hocalarımızın teknik katkılarıyla müsabakalarda izleyeceğiniz taktik, strateji de önemli” dedi.Seçer, antrenörlerin sporculara sağlayacağı katkı ve vizyonun, sporcuların gelecekteki hayatlarını etkileyeceğini kaydeden Seçer, “Sizler bir taraftan spor yapıyorsunuz ama çok gençsiniz, çocuklarımızsınız, gözümüzün bebeğisiniz, bir tanesiniz, bir de hayata hazırlanıyorsunuz. Burada size hocalarımızın sağlayacağı katkı ve vizyon, gelecekte sizin hayatınızı etkiliyor” dedi.
'LİSANSLI SPORCUMUZ 400’E YAKLAŞTI'
Başkan Seçer, güzel bir kulüp oluşturduklarını dile getirerek, “22 branşta mücadele ediyoruz. Neredeyse lisanslı sporcumuz 400'e yaklaştı. 363 lisanslı sporcumuz var. Tesis sorunumuz dönemsel olarak yaşanabilir. Şimdi Yenişehir Belediyemiz ile bir protokol yaptık. Onların sadece hentbol sporuna uygun bir kapalı spor salonu vardı. Onun tahsisini aldık. Arkadaşlarımız güzel bir proje hazırlıyor. Sonra orada voleybolda oynanabilir, basketbol sporuna da uygun olacak, hentbol da oynanabilecek. Çok amaçlı bir salon haline getiriyoruz. Umut ediyorum, proje gerçekleştikten sonra güzel bir yapı olacak” ifadelerini kullandı.
'SPOR,BARIŞ VE KARDEŞLİĞİ TESİS EDEN ÇOK ÖNEMLİ BİR ARAÇ'
Başkan Seçer,ayrıca spora verdikleri destekler ile Türkiye’deki huzur, birlik ve beraberlik ortamına katkı yaptıklarını kaydederek, şöyle devam etti:
“Biz Mersin'in gençliğine, sporuna katkı yapalım diyoruz ama bir anlamda ülke sporuna ve gençliğine de katkı yapıyoruz. Mersin'i tanıtalım diyoruz. Spor,i yi bir tanıtım aracı. Spor, aslında barış ve kardeşliği tesis eden çok önemli bir araç. Mersin'de bunu sağlamaya çalışırken, aslında dünyada da, Türkiye'de de, daha büyük ölçekte de, Türkiye'deki huzur ortamına, birlik, beraberlik ortamına katkı yapıyorsun,bir araya geliyorsun. Bir takımda birbirinizin etnik kimliği, bölgesel farkı ya da mezhepsel farkı kimsenin umurunda değil. Bir takım arkadaşı olmak, bir mücadele arkadaşı olmak hüviyeti var. Bir takımı tutan taraftarların farklı farklı siyasi görüşleri olabilir. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak el yordamıyla, iş olsunla spora asla destek vermiyoruz. Yaptığımız işin ciddiyetinin, öneminin farkındayız.”
'KENDİ ÇOCUKLARIMA GÖSTERDİĞİM ÖZENİ, SPORCU ÇOCUKLARIM İÇİN DE HİSSEDERİM'
Spora ve sporcuya destek konusunda hiçbir şeyi esirgemediklerini hatırlatan Seçer, “Ben kendi çocuklarıma gösterdiğim özeni, sporcu çocuklarım için, sizler için de hissederim. Bunu Sayın Başkanlarıma da söyledim. Sizler de duyun. Hiçbir şey esirgenmesin. Olabilecek en güzel spor malzemelerinden ortamlarına kadar biz tesis etmek zorundayız. Bunu da şu ana kadar gayet iyi götürüyoruz. İnşallah bundan sonra daha da güzel işleri hep beraber yapacağız. Sizler başarılı oldukça, sizler mutlu oldukça, biz de kendimizi başarılı addederiz” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS