Kent protokolü ve vatandaşlar gönül iftarında buluştu

Kent protokolü ve vatandaşlar gönül iftarında buluştu
Kent protokolü ve vatandaşlar gönül iftarında buluştu

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Akdeniz Belediyesi’nin, Çay Mahallesi 23 Nisan İlkokulu’nda düzenlediği iftar sofrası, kent protokolünün yanı sıra, her yaştan yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Çay Mahallesi 23 Nisan İlkokulu bahçesine kurulan iftar sofrasına Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Başkan Gültak, vatandaşlarla sohbet edip, kendi elleriyle yemek ikram etti.

İftardan sonra konuşan Başkan Gültak, 14 farklı mahallede 6 bin kişilik iftar sofrası kurduklarını, ay sona erinceye dek 180 bin insanla gönül sofralarında bir araya geleceklerini söyledi.

Gönül belediyeciliği şiarıyla çıkılan yolda, halkın takdir ve teveccühü ile görev ve sorumluluğu üstlendiklerini belirten Gültak; "Yakın zamanda imza atacağımız hizmet, proje ve çalışmalarla da AK Belediyeciliğin farkını hep birlikte ispatlayacağız. ‘Önce İnsan’ diyerek, vatandaşlarımız arasında ayırımsız hizmet vereceğiz. Akdeniz’i; barışın, huzurun ve kardeşliğin hâkim olduğu, daha temiz, daha yeşil ve yaşanabilir cazip bir kente dönüştüreceğiz" dedi.

Vali Su da yaptığı konuşmada, Ramazan ayının, bereket, bolluk ayı olması nedeni ile paylaşmanın, kaynaşmanın, dayanışmanın zirveye çıktığını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Su ve Başkan Gültak, iftar sofrasına katkı ve desteği nedeni ile işadamı Yusuf Yıldız’a bir teşekkür plaketi verdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS