Mersin Büyükşehir’e, bölge tanıtımını en iyi yansıtan stant ödülü

Mersin Büyükşehir’e, bölge tanıtımını en iyi yansıtan stant ödülü
Mersin Büyükşehir’e, bölge tanıtımını en iyi yansıtan stant ödülü

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) kentin tarihi ve doğal güzelliklerinin sanal tur yöntemi ile 360 derece tanıtımının yapıldığı 'VR Mersin’ projesi ile ‘EMITT 2020'de Bölge Tanıtımını Yansıtan En İyi Stant’ ödülüne sahip oldu.

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açan 24’ncü EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Tüm dünyadan katılımcıların, davetli tur operatörlerinin ve sektörün uzmanlarının turizm sektörünün küresel ve yerel gündem konularını tartıştığı fuarda, Büyükşehir Belediyesi de kentin tüm yönleriyle tanıtılması için yerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 'Zarafetin Kenti' sloganıyla fuarda yerini aldı. Balerinler ve baletlerin gösterileriyle Mersin'in tarihi ve sanatı dansın estetiğiyle buluştu. Klasik müzik triosu eşliğinde genç balerinler ve baletler fuarda gösterilerini yaparken, sanatsal şov ziyaretçilerden büyük ilgi çekti.

Kentin Zarafeti Projesi kapsamında yapılan gösteride de doğal güzellikleri, tarihi buluntuları ve kent yapıları, limanıyla çok zengin bir şehir olan Mersin'de değişen ve modernleşen Mersin imajını çizmek, modern Mersin'in sanata, tarihe, doğaya, kente ve kent yaşamına önem veren Mersin olduğunu anlatmak ve kenti sanatla anlatmak için bir gösteri yapıldı. Stantlarda, Mersin'e özgü lezzetler de yerini aldı.

2016 yılında EMITT'in en teknolojik standı unvanını alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, EMITT 2020'de Mersin'in tarihi, kültürel ve turistik alanlarının 360 derecelik görseller ile tanıtımının yapıldığı 'VR Mersin' sunumu ile 'EMITT 2020'de Bölge Tanıtımını Yansıtan En İyi Stant' ödülüne sahip oldu. EMITT yöneticileri tarafından verilen ödülü Büyükşehir Belediyesi adına stant görevlileri aldı.

Ziyaretçiler il genelinde 350'ye yakın noktada hava-kara, gece-gündüz çekimlerinin yer aldığı ve yaklaşık 2 bin 500 panoramik fotoğrafın bulunduğu 'VR Mersin' ile kentin sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerlere göz atma fırsatı buldu. Ulusal ve uluslararası 8 ödüle sahip olan ve en son geçtiğimiz yıl İstanbul Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nde 'Kültür ve Destinasyon' dalında en iyi film seçilen 'VR Mersin', yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak adresi oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, fuara ilk gün katılarak, Büyükşehir standında ziyaretçilere kenti tanıttı. Stantta ziyaretçilerle de buluşan Başkan Seçer, Mersin'in turizmden daha fazla pay alması gerektiğini vurgulayarak Seçer, "Teşviklerin bizim bölgeye sağlanması, bazı yatırımların gelmesi gerekiyor. Uluslararası havaalanı yatırımı var inşaatı uzun süredir devam ediyor bitirilemedi, Taşucu ile Gazipaşa arasında sahil yolu projesi var, bunların tamamlanması son derece önemli katkılar yapacak" dedi.

Yaklaşık 60 bin kişinin ziyaret ettiği fuara, Tarsus, Silifke, Erdemli ve Mut ilçeleri ile birlikte katılarak, yerli ve yabancı birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarda Büyükşehir Belediyesi'nin standını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin standını ziyaret etti. Başkan İmamoğlu, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün yanı sıra büyük bir heyet ile yaptığı ziyaret sırasında Mersin turizmi hakkında stant görevlilerinden bilgi aldı.

Büyükşehir Belediyesi'nin standını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile sanatçı Onur Akın da ziyaret etti. Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret ederek VR Mersin'i deneyimledi. Mersin'in tarihi ve kültürel alanlarını VR teknolojisi ile sanal olarak izleyen Kaymakam Gültekin, teknolojik imkanların kullanılarak kentin doğal ve tarihsel kapasitesinin meraklılara izletilmesini inanılmaz bir çalışma olarak değerlendirerek, çalışmanın Mersin ve Anamur tanıtımına katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS