Mersin'de miniklerin satranç ilgisi

Mersin'de miniklerin satranç ilgisi
Mersin'de miniklerin satranç ilgisi

MERSİN, (DHA) - MERSİN'in Mezitli ilçesi belediyesi tarafından açılan kursta 200'e yakın öğrenci satranç öğreniyor. Haftanın 2 günü olmak üzere 5 grup halinde faaliyetlerini sürdüren satranç kursu, kış dönemi boyunca devam edecek.
Mezitli Belediyesi Gençlik Kültür Merkezi ve Mehmet Altunören Gençlik Merkezi'nde 5 yaş ve üzeri öğrenciler için satranç kursu  devam ediyor. Yaz dönemi boyunca da devam eden satranç kursu, perşembe ve pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün 09.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. 5 yıl Almanya'da satranç eğitimi verdikten sonra Türkiye'ye yerleşen ve burada 40 yıldır satranç eğitimi veren deneyimli eğitmen Remzi Küçük, satrancın beyin gelişimine ciddi katkılar sağladığını ve analitik düşünmeyi kolaylaştırdığını söyledi.
Çocukları bir zeka sporu olan satrançla tanıştırarak, onlara güzel bir gelecek sunmaya çalıştıklarını ifade eden kurs eğitmeni Remzi Küçük, “Çocuklarımızı bir zeka sporu olan satrançla tanıştırarak, onlara güzel bir gelecek sunmaya çalışıyoruz. Satranç, zeka oyunu olduğu için çocukların zeka gelişiminde özellikle büyük bir önem arz etmektedir. Mezitli'de çocuklara ve yetişkinlere yönelik kurslarımızı en profesyonel ve uygun ortamlarda gerçekleştiriyoruz.  Bu yüzden aileler yoğun şekilde kurslarımıza ve özellikle satranç eğitimine çocuklarını göndermek için talepte bulunuyorlar. Satranç kursumuz 5 gruptan oluşuyor. Kurs kayıtlarımız devam ediyor. Çoğunluğumuz arttığı takdirde yeni gruplarımızı açmış olacağız. Her grubumuzda yaklaşık 20 öğrencimiz var. Bu öğrenciler arasında emeklilerde bulunuyor. Perşembe ve pazar olmak üzere kurslarımıza haftanın 2 günü devam ediyoruz. Kurslarımız kış boyunca devam edecektir" diye konuştu.
Satrancın çocuk gelişimindeki önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, "Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz çeşitli kurslarımızla Mersin'de örnek çalışmalara imza atıyoruz. Yaz dönemi boyunca devam eden kurslarımız kış aylarında da aralıksız sürecektir. Amacımız, Mezitli'de yaşayan çocuk ve yetişkinlerin yıl boyunca kurslarımızdan faydalanmalarına imkân sağlamak, verilen satranç kurslarımız sayesinde başarılı öğrencilerimizin çıkmasını umut ediyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS