Mezitli Belediyesi Basın Evi açıldı

Mezitli Belediyesi Basın Evi açıldı
Mezitli Belediyesi Basın Evi açıldı

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de Mezitli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Basın Evi törenle açıldı.
Mezitli Merkez Kadın Üretici Pazarı kuzeyinde bulunan alanda hayata geçirilen ve gazetecilerin sosyal ve kültürel etkinlikleri için buluşma noktası olarak kullanılacak Basın Evi'nin açılışına Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen, Hacı Özkan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Toroslar Başkan Vekili Adnan Baş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı.
Kurdele kesilerek açılan Basın Evi'nde, toplantı odası, dinlenme ve aktivite alanları bulunuyor. Mezitli Deresi yanında yapılan Basın Evi, mimari yapısı, işlevi ve çevre düzenlemesi ile Mersin'de ilk olma özelliği taşıyor.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ve gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği törende, ilk sözü alan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, çok özel bir günde bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Gazeteciler adına böyle bir tesisi armağan ettiği için Başkan Tarhan’a teşekkür eden Tepe, "Bu projemizi Neşet Başkanımıza ilettiğimiz de böyle bir hayalimiz olduğunu söylemiştik. Neşet Başkanımız da; kendisinin de böyle bir projesi olduğunu dile getirmesiyle bu noktaya kadar geldik. 24 Temmuz'da hep beraber temelini atmıştık, şimdi çok güzel ve modern bir lokalimiz oldu. Başkanım, değerli çalışma arkadaşlarınızla beraber bu güzel binayı bize kazandırdığınız için teşekkür ederim. Gazeteci arkadaşlarımızın bütün stresini üzerinden atabileceği muhteşem bir mekan ortaya çıktı. Maalesef gazetecilik çok zor ve stresli bir meslek. İşte bu Basın Evi bize bu stresi atmamızı sağlayacak. Farklı siyasi düşüncelerden arkadaşlarımız gelecekler, burada güzel sohbetler yapılacak, dostane ilişkiler kurulacak, sosyalleşirken kendi aramızda da fikir alışverişi yapılabileceği bir yer olacak" diye konuştu.
Konuşmasına yaşamını yitiren gazetecileri anarak başlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise çalışan ve çalışamayan basın emekçilerinin gazeteciler gününü kutlayarak, "Çok özel bir günde bir araya geldik. Burada her siyasi görüşten, belediye başkanları, milletvekilleri, meclis üyeleri muhtarlar ve gazeteciler var. Bu da Mezitli’nin bir farkı. Özgür basın demokrasinin gereğidir. Halkın gözü, dili, kulağı olmaya çalışan basın mensuplarına minnettarız. 40 yıldır Mersin’deki yazılı ve görsel basın mensuplarının, internet gazeteciliği yapanların ne kadar güç koşullar altında çalıştığına yakından tanık olan biriyim. 40 yıl içinde Gazeteciler Cemiyeti'nin biri Atatürk Parkı içerisinde, diğeri Adnan Menderes Bulvarındaki iki tesisi de yıkılma durumunda kalmıştır. Bugün Mezitli Belediyesi olarak yaptığımız mütevazı ölçekteki Basın Evi’nin Mersin Gazeteciler Cemiyeti ve gazeteci arkadaşların ellerine teslim ediyoruz. Bu mahalde arkadaşlarımızın eşleri, çocukları ve dostları ile güzel zamanlar geçirmeleri dileği ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi.


 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS