Mezitli’ye yeni 'Çocuk Gündüz Bakımevi'

Mezitli’ye yeni 'Çocuk Gündüz Bakımevi'
Mezitli’ye yeni 'Çocuk Gündüz Bakımevi'

MERSİN, (DHA)- MERSİN'in merkez Mezitli ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle yeni bir Çocuk Gündüz Bakım Evi inşa ediliyor.
Mezitli Belediyesi’nin hayırseverlerin desteğiyle hayata geçirdiği projelere bir yenisi daha ekleniyor. 5 yıldır bölgenin en güzel eğitim kurumlarından birisi olan 170 öğrenci kapasiteli Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi'nden sonra yine hayırseverler desteğiyle yapılacak Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evi'nin temeli Akdeniz Mahallesi'nde atılacak. Çocuk Gündüz Bakım Evi 120 öğrenci kapasiteli olacak.
Koronavirüs önlemleri kapsamında sınırlı katılımın sağlanacağı temel atma töreninde maske takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması zorunlu tutulacak. Özel hazırlanan tek katlı bir proje ile 15 kat imar hakkı kullanılmadan Mezitli’ye okul öncesi eğitim kurumu kazandırılacak. Tek katlı olan Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evi'nin işletmesi Mezitli Belediyesi tarafından yapılacak.
Mezitli’de hayırseverler tarafından yapılan eserlerin her geçen gün daha da çoğaldığını dile getiren Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Hayırseverlerimizin desteğiyle yeni bir eğitim kurumunun daha temelini atacağız. Göreve geldiğimizde önceliğimiz halkın güvenini kazanmaktı. Sağladığımız bu güven sonrası hayırsever vatandaşlarımız Mezitli’ye çok önemli eserler kazandırdılar. Bu güvenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Kentimiz gelişiyor. Ama gelişmek sadece binalar yapmak, yolları yapmak değildir. Yeni yapılanma bölgesinde parklar, spor alanları ve ihtiyaçlarını karşılayacağı hizmetleri sunabilmektir. Bu nedenle ikinci çocuk gündüz bakımevini en hızlı gelişen Akdeniz mahallemize yapmayı uygun gördük. Çocuk gündüz bakımevimiz daha önce hayata geçirdiğimiz Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi'nden daha modern bir yapıda olacak. Bu aynı zamanda onlarca öğretmenin ve işsiz vatandaşımızın iş sahibi olması demektir” diye konuştu.
BÖLGENİN GELİŞMESİNE FAYDA SAĞLAYACAK
Mezitli Belediyesi tarafından çocuk gündüz bakımevi sayısının çoğalmasıyla birlikte bölgede bulunan özel okulların da fiyatlarını düşürmek zorunda kalacağını da ifade eden Başkan Tarhan, "Daha çok çocuk gündüz bakımevi yapmayı hedefliyoruz. Çocuk gündüz bakımevlerimiz çok yönlü fayda sağlayacak. Fiyat regülasyonu sağlayacak, aydın çocuklar yetişecek. Farklı bölgelere yapacağımız çocuk gündüz bakımevini ilçe geneline ağ gibi öreceğiz. Bölgenin gelişmesine fayda sağlayacak. En önemlisi de okullarımızda Atatürk ilke ve devrimlerine inanan çocuklar yetişecek. Hayırseverimiz Enis Tüyeni ailesinin bu girişimlerinin tüm iş insanlarına örnek olmasını diliyorum” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS