Müdür Demir’den tesislere denetim

Müdür Demir’den tesislere denetim
Müdür Demir’den tesislere denetim

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, İl Müdürlüğü bünyesinde Merkez Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçeleri'nde bulunan spor tesisleri, Gençlik Merkezleri ve öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.
İl Müdürü Demir'e Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve Yatırım İnşaat Şube Müdürü Abdullah Çakmak eşlik etti. İlk olarak Akdeniz ilçe müdürlüğüne bağlı Boks ve Eskrim Antrenman Salonu'nda yapılan çalışmalarla alakalı bilgi alan Demir, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçeleri'nde faaliyet gösteren spor tesisleri, Gençlik Merkezleri ve öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.
Spor tesislerinde yaptığı incelemelerde, sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerden oluşabileceğini dile getirerek spor tesislerinin önemine vurgu yapan Demir, "Spor tesisleri Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler bu ruhun kazanılmasında büyük önem taşır. 17’nci Akdeniz Oyunları ile birlikte birbirinden özel Olimpik tesislere kavuşan Mersin, Spor Kenti kimliğiyle Akdeniz Oyunlarından bugüne ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Burada amacımız çocuklarımızı, Gençlerimizi ve yetişkin vatandaşlarımızı spora teşvik ederek, Spor yapma alışkanlığı kazandırmak. Spor yapan bir birey dinç, sağlıklı olmasının yanında arkadaşlığı, dostluğu ve ekip ruhunu öğrenerek geleceğe daha iyi hazırlanır. Özellikle içinde bulunduğumuz yeni normalleşme sürecinde çocuk ve Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayarak, tüm çocuklarımıza spor yaptırarak tesislerimizden faydalanmaları için elimizden geleni yapacağız" dedi.
Tesislerde yaptığı incelemelerin ardından Servet Tazegül Spor Salonu içerisinde faaliyetlerini sürdüren Yenişehir ve Mersin Gençlik Merkezlerinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi alan Demir, Mersin Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar ve Gençlik Liderleri ile yaptığı toplantıda, öncelikli hedeflerinin gençlik olduğuna dikkat çekerek, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını ve daha faal bireyler olarak yetişmesini amaçlayan gençlik merkezleri, birlik, beraberlik ve paylaşım bilinci yüksek bireylerin yetişmesini sağlıyor. Bu bağlamda siz Gençlik Liderlerimize Gençlerimizin hayallerine ulaşmak, onları gerçekleştirmek adına büyük iş düşüyor. Mersin genç nüfus olarak potansiyeli yüksek bir ilimiz ve öncelikli hedefimiz gençlik olduğuna göre daha geniş kitlelere ulaşalım. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi hayata kazandırmak onların eğitim, kültür ve sosyal faaliyet yapmalarını sağlamak Gençlik liderleri olarak sizlerin görevi. Gençlerin yoğun olduğu alanlara giderek onlara anlamlı meşguliyetleri kazandırabilirsek, yanlışa ayıracak zamanları olmayacağını düşünüyorum. Sevgili Lider arkadaşlarım sizler yaptığınız işin önemini anlarsanız Mersin'de hep birlikte hayalleri olan genç kardeşlerimize ulaşacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Mersin ve Kırkkaşık Kız öğrenci yurtlarında incelemelerde bulunarak Kırkkaşık Kız Yurdu Müdürü Şura Kavuştu'dan bilgi alan Demir, koronavirüs tedbirleri kapsamında Mersin'deki karantina yurtlarında yurt dışından getirilen 2 bin'in üzerinde Türk vatandaşına ev sahipliği yapıldığını belirterek, "Karantina sürecinde Türk vatandaşlarımıza, Kovid-19 önlemleri kapsamında 14 günlük izolasyon sürecinde KKTC, Suudi Arabistan ve Almanya'dan kente getirilen 2 binden fazla Türk vatandaşı mızı toplam kapasitesi 3 bin 600 olan Mersin ve Kırkkaşık öğrenci yurtlarımızda ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Karantina sürecinden sonra İl müdürlüğü olarak gerekli temizlik ve dezenfektan çalışmalarımızı tamamladık. Yurtlarda gençlerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçları yanında onların akademik, sosyal-kültürel ve manevi gelişimleri için her türlü imkân ve fırsatları seferber ettik. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve geçlerimiz için Devletimizin ve milletimizin bize verdiği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS