Yazlık Sinema, Kurban Bayramı sonrası açılıyor

Yazlık Sinema, Kurban Bayramı sonrası açılıyor
Yazlık Sinema, Kurban Bayramı sonrası açılıyor

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN'de vatandaşların 6 yıldır en büyük yaz eğlencelerinden birisi olan Mezitli Belediyesi Yazlık Sinema, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle gecikmeli olarak açılacak.
5 Ağustos 2020 Çarşamba günü bu sezon ilk kez sinemaseverlerle buluşacak olan yazlık sinemada, yaz boyu her Çarşamba ve Cuma günleri film gösterimi yapılacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu sezon önceki yılların aksine armut koltuk ve şezlonglara izin verilmeyecek. Sosyal mesafe kuralına uygun aralıklı olarak tahta sandalyelerde oturulacak ve hijyen kurallarına dikkat edilecek.
Saygın sanat gazeteleri tarafından Mezitli Belediyesi Yazlık Sineması'nın Türkiye’nin en güzel 10 sinemasından birisi olarak seçildiğini söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bu yıl sinemaseverlerle daha geç buluşuyor olmanın üzüntüsü içerisinde bulunduklarını dile getirdi.
Yoğun şekilde Yazlık Sinema'nın açılması yönünde talepler olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, "Sinemamız artık Mersin’de bir klasik haline geldi. Ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl biraz hassas davrandık. Normalleşme süreciyle birlikte, gerekli kurumlardan görüş alarak Kurban Bayramı sonrası açmaya karar verdik. Elbette önceki yılların aksine bir dizi tedbiri alarak Mezitlilileri misafir edeceğiz. Bu konuda değerli vatandaşlarımızdan anlayış ve destek bekliyoruz" dedi.
Bu yıl çok özel filmlerin izleyiciyle buluşacağı ifade eden Başkan Tarhan, şunları söyledi:
Sezonun önemli filmlerini çok cüzi fiyatlara vatandaşlarımıza izletirken, aynı zamanda özlenen bir nostaljiyi yaşatmış da oluyoruz. 6 yıldır vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Sezon sonuna kadar yerli ve yabancı çok sayıda filmi sinemaseverle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu tarz etkinliklerle sevgiyi çoğaltırken, halk birbiriyle kaynaşarak dayanışma ruhu artıyor. Belediyeciliğin en önemli kurallarından bir tanesi, vatandaşların sosyalleşmesini sağlamaktır. İstiyorum ki, vatandaşlarımız her fırsatta bir araya gelsin, birlik olup, büyük bir aile olalım. Toplum olarak bir arada olmak beni oldukça mutlu ediyor. Hayata geçirdiğimiz yazlık sinema ise sosyal belediyeciliğin ve bütünleşmenin önemli bir örneğidir. Bu anlayış ile ilerleyeceğiz ve halkımızın kültürel gelişimlerine katkıda bulunacağız."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS