Tarsus’ta yurt ve antialerjik kreş projesi

Tarsus’ta yurt ve antialerjik kreş projesi
Tarsus’ta yurt ve antialerjik kreş projesi

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN'de Tarsus Belediyesi, TMMOB Mimarlar Odası Tarsus Temsilciliği işbirliğiyle yurt ve antialerjik kreş projesi çalışmalarına başladı.

Tarsus ilçesinde öğrencilerin en büyük sıkıntısı olan yurt sorununun çözülmesi için Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan harekete geçti. Katılımcı belediyecilik anlayışını esas alan Başkan Bozdoğan, eğitime destek vermek amacıyla, öğrenci yurdu ve kreş projesi için aylar öncesinden kentteki oda temsilcileri bir araya gelerek bu soruna çözüm bulunması ve yapılmasını gerekenler konusunda yol haritasını belirledi. Yurt sorununun ortadan kaldırılması konusunda kararlı bir tutum içinde temaslarda bulunan Başkan Bozdoğan, TMMOB Mimarlar Odası Tarsus Temsilciliği ile birlikte gerçekleştirilecek olan Yurt ve Antialerjik Kreş Projesi için çalışmalara başlandığını bildirdi.
Altaylılar Mahallesi'nde 2 bin 181 metrekarelik alan üzerinde uygulanacak olan Yurt ve Antialerjik Kreş Projesi'nde yer alacak 400 kişi kapasiteli öğrenci yurdu yer alacağını ifade eden Başkan Bozdoğan, Antialerjik Kreş ise 100 çocuk kapasiteli olacağını söyledi. Vatandaşlara her mahalleye bir kreş sözünü verdiğini ve bu sözü yerine getirmek için çalışmalar yürüttüğünün altını çizen Başkan Bozdoğan, "Geçen Şubat ayında Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde Seher Togo Kreş ve Gündüz Bakım Evi'ni hizmete açarak bu konuda ilk adımımızı atmıştık. Şimdi ise Yurt ve Antialerjik Kreş Projemizi hayata geçireceğiz. En güzel yatırım eğitime ve gelecek nesillerimize yapılan yatırımdır. Belediye yönetimi olarak bizler el birliği ile çağdaş eğitim düzeyine ulaşabilmek için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız, bundan kimsenin en ufak şüphesi olmasın" dedi

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS