Büyükşehir, yanan evleri küllerinden yeniden yuvaya dönüştürüyor

Büyükşehir, yanan evleri küllerinden yeniden yuvaya dönüştürüyor
Büyükşehir, yanan evleri küllerinden yeniden yuvaya dönüştürüyor

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi, evi yangından zarar gören bir ailenin daha yardımına koşarak, 3 çocuklu ailenin evini yeniden sıcak yuvaya dönüştürecek.
Merkez Yenişehir ilçesinde yaşayan Küçükaslan ailesinin evinde bir süre önce elektrik kontağından yangın çıktı. Yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ekipleri müdahale etti. Yangın nedeniyle 3 çocuklu ailenin evinde büyük hasar meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri de Limonluk Mahalle muhtarı aracılığıyla eve giderek, durum tespitinde bulundu.
Kira olan evlerinde 3 erkek çocuğu ile birlikte yaşayan Küçükaslan ailesinde anne Gülşen Küçükaslan kalp hastalığı ile mücadele ediyor. Sağlık sorunları ve maddi imkansızlığın içindeki aile bir de yangın mağduru oldu. Üst katındaki eve kadar hasar meydana gelen ailenin evi oturulamayacak duruma geldi. Büyükşehir, gerekli tüm tadilatı, bakım ve onarım çalışmalarını yaparak evi yeniden yuva yapacak. Ev eşyalarından kıyafetlere kadar her şeyi yanan aileye Büyükşehir eşya yardımında bulunacak. Ailenin kıyafet ihtiyacı Büyükşehir’in Kıyafet Evi’nden karşılanacak.
Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Sosyal Hizmet Uzmanı Yusuf Yazgı, kış aylarının başlamasıyla birlikte yangın felaketlerinin çoğaldığını dile getirerek, "Bununla ilgili başvurular oluyor belediyemize. Gülşen hanımın evi yandı, Büyükşehir olarak incelemeye geldik. Evin tadilatı ile ilgili destek vereceğiz. Elimizde bulunan eşyaların tamamıyla destek vereceğiz. Çünkü evin durumu çok kötü. Çocukların kıyafetleri yanmış, onunla ilgili Kıyafet Evi’nden destek vereceğiz aileye, anneye, babaya. Büyükşehir Belediyesi olarak gereken her türlü desteği vereceğiz" dedi.
Evinin yanmasından dolayı büyük üzüntü duyan Gülşen Küçükaslan ise "Evim yandı. Başkanımız ve muhtarımızın aracılığıyla bize yardımcı olmak için geldiler. Allah razı olsun Başkanımız’dan, muhtarımızdan ilgilenenlerden. Hepsine teşekkür ederim" diye konuştu.
Yangında tüm eşyaların yanında bisikleti de yanan minik Fatih Küçükaslan’ın da, "Vahap Amca’dan yeni bir bisiklet istiyorum" dedi.
Limonluk Mahallesi Muhtarı Fatma Bezgin, Büyükşehir ekiplerinin anında tespit için geldiğini söyleyerek, "Vahap Başkanımız’ın öncülüğünde bugün mahallemize geldiler, tespit yapıyorlar çok teşekkür ediyorum, inşallah bu yaralar sarılacak. Anne kalp hastası ve bu sitenin yüzde 50’si ihtiyacı olan aileler. Mahallem Büyükşehir Belediyesi’nin tüm sosyal hizmetlerinden yararlandığı için çok memnunum. Başarı ekip işidir. Ekibimiz çok güzel. Mahallemizde çok duyarlı 300 kadınla çalışıyorum. Kadınlarla çalışmak ayrıcalıktır. Vahap Başkanımız da kadınlara değer verdiği için kendisine teşekkür ediyorum"  ifadelerini kullandı.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS