Hem eğleniyor hem de eğitim alıyorlar

Hem eğleniyor hem de eğitim alıyorlar
Hem eğleniyor hem de eğitim alıyorlar

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN’de Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan engelli temalı Yenişehir Gençlik Merkezi'nde engelliler yüzme havuzu, bocce sahası, jimnastik salonu ve çeşitli aktivitelere katılarak hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz ile birlikte Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan engelli temalı Yenişehir Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti. Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan ve Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 10 yıllığına bedelsiz olarak devredilen Yenişehir Gençlik Merkezi engelli bireylere uygun olarak düzenlenmesi ile Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği ile dikkat çekiyor. Merkezde engelli bireyler için bir yüzme havuzu, bocce sahası, jimnastik salonu ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilecekleri birçok alan yer alıyor. 7’den 70’e tüm engellilerin yararlanabildikleri merkez hem engelliler hem de aileleri için adeta bir nefes alma ortamı sağlıyor. 1600 kişinin üye olduğu merkez engelleri ortadan kaldırıyor. Gençlik merkezinde bocce, temel fizik eğitim alanları, masa tenisi, dart, badminton, voleybol ve basketbol oyun alanları yer alırken dil eğitimi, resim, satranç, zeka oyunları, gitar, bağlama ve el sanatları kursları da veriliyor.

Öte yandan yaz aylarında bünyesinde barındırdığı havuzda yüzme faaliyetleri de yapılıyor. Eğitim alan gençler spor ve sanat alanlarından başarılar yakalarken keyifle vakit geçirme fırsatı yakalıyor. 5 eğitmen ve 16 personelin bulunduğu merkezin bahçesinde çeşitli hayvanlar beslenirken geniş bir hobi bahçesi de yer alıyor.

Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden ve burada çocuklar ve gençlerle vakit geçirerek onlarla bocce ve masa tenisi oynayan Belediye Başkanı Özyiğit, "Burada çok güzel vakit geçirdiklerini Belediyemiz tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze tahsis edilen Yenişehir Gençlik Merkezi, özel çocuklarımızla ve engelli vatandaşlarımıza çeşitli aktiviteler sunuyor. Şehrin merkezinde geniş bahçesi ve spor alanlarıyla vatandaşlarımız için çok güzel bir ortam. Gördük ki bu merkezde özellikle engelli bireylerimiz çok mutlu. Onlar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. Onlar burada eğitim alıp eğlenirken aileleri de güzel vakit geçirme fırsatı yakalayabiliyor. Minik çocuklarımız da, yaşlı vatandaşlarımız da burada bir aradalar. Mutluluklarını gözlerinden okuyabiliyorsunuz. Burada emek veren eğitmenlere ve diğer tüm personellere teşekkür ediyorum" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS