Yenişehir Belediyesi Kültür Kompleksi'nin temeli atıldı

Yenişehir Belediyesi Kültür Kompleksi'nin temeli atıldı
Yenişehir Belediyesi Kültür Kompleksi'nin temeli atıldı

MERSİN, (DHA)- YENİŞEHİR Belediyesi, Menteş Mahallesi'nde ders çalışma alanlarının da yer alacağı kütüphane ve taziye evinden oluşacak Kültür Kompleksi'nin temelini attı.
Temel atma törenine Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve projenin bağışçısı Yılmaz Özdemir’in yanı sıra CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Mezitli Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Öztürk, belediye meclis üyeleri ile belediye personelleri katıldı.
Törende konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit, pandemiye rağmen rağmen vatandaşların talep ve ihtiyaçlarına cevap verdiklerini belirterek, çalışmalarını bu yönde devam ettirdiklerini söyledi. Seçilmeden önce verdikleri sözü yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Özyiğit "İhtiyaç duyulan mahallelerimizde kütüphane ve kültürümüzün temellerini oluşturan ve büyük kentlere evirildiğimiz koşullarda bir miktar zayıflayan o ilişkileri yeniden kuracağımız, acıyı birlikte paylaşacağımız, zor günleri birlikte atlatacağımız taziyeevi gibi mekanları yapmak, bunları yaparken de insanımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine önemli katkı sunacak kütüphane gibi bir eğitim merkezini işin içine katma noktasında bir davranışımız oldu. Seçilmeden önce halkımıza bu sözleri verdik, verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Menteş Mahallesi’nde inşaatına başlanan kompleksten çocuklar başta olmak üzere tüm vatandaşların yararlanabileceğini ifade eden Başkan Özyiğit, "Burada aynı zamanda vatandaşlarımızın oturup vakit geçirebileceği, sosyal mekânlar ve dinlenme alanları da olacaktır. Bu merkezimiz, 686 metrekarelik parsel üzerine 600 metrelik inşaat sahasına sahip olacak. Bu kompleksin yapımında verdikleri bağıştan dolayı Yılmaz Özdemir’e buradan sizlerin huzurunda bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Bunun yanı sıra Yenişehir Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Özgür Emire’nin de çok emeği var ve ona da teşekkürü huzurlarınızda borç bilirim. Bundan sonraki dönemde Eğriçam Mahallesi'nde balık pazarı ve yine Barbaros Mahallesi'nde yapacağımız eğitim ve rehabilitasyon merkezinin temel atma törenini de sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz aylarda temelini attığımız Yenişehir Belediyesi Özel Ömer Faruk İlbilgen Gündüz Bakımevi'nin büyük oranda tamamlandı ve önümüzdeki aylarda hizmete açacağız" diye konuştu.
Milletvekili Başarır ise, "Bizim belediyelerimiz üretiyor. Hafta sonu İstanbul’daydık, orada nelerin yapıldığını gördük şimdi Yenişehir’deyiz kısa sürede nelerin yapıldığını gördük. Biz konuşmuyoruz artık halka daha fazla ne verebiliriz onu düşünüyoruz. Daha fazlasını yapacağız ki 2023’te iktidara gelelim" ifadelerini kullandı.
Yenişehir Kültür Kompleksi'nin 3 ay sonra hizmete açılacağı bildirildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS