hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Ahmet Aras ve CHP'li 10 İlçe Belediye Başkanı Ata'nın huzuruna çıktı

  Başkan Ahmet Aras ve CHPli 10 İlçe Belediye Başkanı Atanın huzuruna çıktı
  expand

  Başkan Ahmet Aras ve CHP'li 10 İlçe Belediye Başkanı Ata'nın huzuruna çıktı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MUĞLA, (DHA)-MUĞLA Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yeni seçilen 10 CHP'li ilçe belediye başkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. Aras Anıtkabir özel defterini imzalayarak "Milli değerlerimize bağlı, aklın ve bilimin rehberliğinde insanca yaşam için adil bir yönetim anlayışı benimseyeceğime söz veriyorum" dedi.

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yeni seçilen 10 CHP'li ilçe belediye başkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aras ve ilçe belediye başkanları Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesinin önüne geldi. Mozoleye çelengin bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Aras, "Kadim uygarlıklara yurt olmuş, ev sahipliğinde insanlığın evrensel yasaları oluşmuş geçmişin ve geleceğin beşiği Muğla’mıza yorulmadan hizmet edeceğim" dedi.

  'MUĞLAMIZA YORULMADAN HİZMET EDECEĞİM'

  Anıtkabir'de Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk. İkinci yüzyılın şafağında asırlık partimizi yerelde iktidara taşımanın gururu ve sevinci ile huzurunuzdayım. Yoksulluğa ve yoksunluğa mahkum edilmek istenen yurttaşlarımız 31 Mart'ta bugünümüze ve geleceğimize sahip çıkmak üzere kararını verdi. Şimdi ortak düşümüzü hep birlikte hayata geçirmek ve umudu yeniden yeşertmek üzere vazifemin başındayım. Gelecek kahramanların değil, vazifesini bilen ve sorumluluklarını yerine getiren kadroların elinde şekillenecektir. Milli değerlerimize bağlı, aklın ve bilimin rehberliğinde insanca yaşam için adil bir yönetim anlayışı benimseyeceğime söz veriyorum. Kadim uygarlıklara yurt olmuş, ev sahipliğinde insanlığın evrensel yasaları oluşmuş geçmişin ve geleceğin beşiği Muğla’mıza yorulmadan hizmet edeceğim."

  Anıtkabir ziyaretinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'a Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Dalaman Belediye Başkanı Sezer Durmuş, Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Köyceğiz Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal, Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Ortaca Belediye Başkanı Evren Tezcan, Ula Belediye Başkanı Mehmet Caner, Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay eşlik etti. Ziyarete CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ve ilçe başkanları da eşlik etti.(DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow