hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Marmaris'te 9 günde toplam 1679 ton atık toplandı

  Marmariste 9 günde toplam 1679 ton atık toplandı
  expand

  Marmaris'te 9 günde toplam 1679 ton atık toplandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MARMARİS (Muğla), (DHA)-MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde, belediye temizlik işçileri tarafından toplam 1679 ton çöp ve atık topladığı bildirildi.

  Muğla'nın turizm cenneti ilçelerinden Marmaris, bayramda tatilcilerin akınına uğradı. Bayramda tatilcilerin herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlemler üst seviyeye çıkarıldı. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü, toplamda 230 kişi ile 7/24 esasına göre çalıştı. 3 vardiya halinde çalışan ekipler 9 günlük bayram tatilinde1679 ton atık topladı. Bayram tatili boyunca 1218 ton evsel katı atık, 103 ton ambalaj atığı, 358 kilogram da bahçe atığı toplandı. Marmaris'te günlük evsel atık miktarı normal günde 80 ton civarındayken bayram döneminde yüzde 55 artışla günde 135 tona çıktı. Bayram boyunca Marmaris'in merkezinde, turistik mahallelerinde ve kalabalık noktalarda duyarsız vatandaşların bıraktığı çöpleri toplayan belediye çalışanları caddeleri ve çocuk parklarındaki oyun gruplarını yıkayarak dezenfekte etti. Bunun yanı sıra Kapalı Çarşı, sahil boyu ve Sevgi Yolu gibi yoğun insan sirkülasyonunun yaşandığı noktalar da araç ile süpürüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Marmaris'te bayram süresince büyük bir sorun yaşanmadığını belirtip, "Ekiplerimizle vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirmesi için büyük bir gayretle çalıştık. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm mesai arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum" dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow