hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nevşehir'de 'Kapadokya Turizm Master Planı Protokolü' imzalandı

  Nevşehirde Kapadokya Turizm Master Planı Protokolü imzalandı
  expand

  Nevşehir'de 'Kapadokya Turizm Master Planı Protokolü' imzalandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ahmet KORKMAZER/ NEVŞEHİR,(DHA)- TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'nın turizm potansiyelini geliştirmek amacıyla 'Kapadokya Turizm Master Planı Protokolü' imzalandı.

  Nevşehir Vilayetler Evi’nde düzenlenen imza törenine, Vali Ali Fidan, Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz ve Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar katıldı. Törende konuşan Vali Fidan, "Bütün paydaşlarımızla, kamu sektörümüz, üniversitemiz, turizm alanında çalışan STK’lar ve sektör el birliğiyle ilimiz turizmini daha da geliştirmek, daha iyi tanıtmak, turizmden elde ettiğimiz geliri daha da yükseltmek için gayretli bir çabanın içindeyiz. Ancak bu değerli çabanın ortak hedeflere yönelik planlı ve eşgüdümlü bir şekilde yönetilmesine ihtiyaç var. Bu da ehil ve liyakatli kadrolar tarafından bilimsel metotlarla hazırlanmış, ilimiz turizmini daha da yukarıya taşıyacak, ilimiz turizmine yeni projeksiyonlar açacak bir master planla mümkün. Hazırlanacak Turizm Master Planı, ilimiz turizminin farklı yönleriyle farklı vizyon projelerle daha da gelişmesi adına önemli bir adımı teşkil ediyor. Ben inanıyorum ki plan hazırlandıktan sonra ortaya konacak hedefler, projeler, çizilecek yeni vizyon, ilimiz turizminin daha da gelişmesine katkı sağlayacak" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz ise, "Nevşehir Valiliğimiz ve Kapadokya Alan Başkanlığımız ortaklığıyla tarihinde ilk kez bu güzide coğrafyanın 'Turizm Master Planı' çalışmaları için ortak bir protokole imza atacağız. Biliyorsunuz bölgemiz turizm şehri, ana sektörlerinden bir tanesi turizm, turizm faaliyetlerinin çeşitliliğini artırmak üzere, planlı ve sistemli bir biçimde bugüne kadar keşfedilmemiş birçok noktasını tekrar keşfedilebilir hale getirmek üzere bir plan çalışması yapıyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımızın himayelerinde birçok ilde turizmi Anadolu coğrafyasına yaymak, 2028 turizm hedeflerine ulaşabilmek için oldukça önemli çalışmalar yapıyoruz. Şimdi bugün Kapadokya’da bu çalışmaların en önemlilerinden bir tanesindeyiz" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow