hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Osmaniye'de özel sporcular yarıştı

  Osmaniyede özel sporcular yarıştı
  expand

  Osmaniye'de özel sporcular yarıştı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İbrahim EMÜL/OSMANYE, (DHA) - TÜRKİYE Atletizm Federasyonu (TAF) 2022 faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Osmaniye il seçmeleri yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğü tarafından ortaklaşa atletizm pistinde yapılan seçmelere Otizm, Mental ve Down Sendromu 70 sporcu katıldı.
  Birinci olabilmek için birbirleri ile kıyasıya mücadeleye giren sporculara destek ise ailelerinden ve antrenörlerinden geldi. Yarışmalarda, kaybedenlerin de kazananların da ödül aldığı müsabakalarda yüzlerde gülümseme hiç eksik olmadı. Özel sporcular yarışırken doyasıya eğlendi. Uzun atlama, Üç adım, Gülle atma, Disk atma,400 metre ve 800 metre olmak üzere altı ayrı kategoride düzenlenen yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcuların madalyaları Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar tarafından verildi. İlk dörde giren sporcular ilde yapılacak olan grup müsabakalarında Osmaniye'yi temsil edeceği kaydedildi.
  Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar yaptığı açıklamada, "Özel sporcularımız bizim için yalnız bir günün değil, her günün önemli gündem maddesidir. Sporda engelleri kaldırmak, engelli bireylerimizi sporla sosyal hayata adapte etmek, için canı gönülden çalışacağız. Gönüllü birçok Antrenörümüz ve personelimizle il ve ilçelerimizde bulunan tüm özel çocuklarımızı sporla buluşturmak gayesindeyiz bugün bunun ilkine imza atmanın mutluğunu yaşıyoruz.Biliyoruz ki bu yolda ne kadar emek sarf etsek azdır. Özel Sporcularımızın her biri mutlu, konforlu ve kolay bir hayat standardına kavuşuncaya kadar gayretlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Amacımız, özel sporcularımız için çok daha fazla çalışmaktır" diye konuştu. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow