Erdoğan: Çaya katkı maddesine müsaade etmeyeceğiz

Erdoğan: Çaya katkı maddesine müsaade etmeyeceğiz
Erdoğan: Çaya katkı maddesine müsaade etmeyeceğiz

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Türk çayının içine herhangi bir katkı maddesi konmasına kesinlikle karşı çıktıklarını belirterek buna asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.Rize Ticaret Borsası’nın Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Resul Okumuş’un koordinatörlüğünde yapıldı. Toplantıda Borsanın aylık faaliyetleri, çay sektörü, projeler değerlendirildi. Toplantıda konuşan Okumuş, çay sektörünün kötü bir gidişatta olduğunu belirterek, “İçecekler arasında çayın tüketimi giderek azalmaktadır. Bu gidişata engel olabilmek için çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi.


Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan’ın yapımına başlanacak olan Çay Çarşısı Projesi’nin gidişatı hakkında bilgi verdi. Erdoğan, “Çay Çarşısı Projemizin yapım çalışmalarına başladık 15- 20 Mart tarihlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve milletvekillerimizin katılımıyla temel atma törenini yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.


Başkan Erdoğan, son zamanlarda siyah çaya çeşitli gıda boya maddeleri veya sağlığa zararlı kimyasal katıldığına ilişkin kamuoyunda haberler çıktığına değinerek, “Bizler her zaman Türk çayının doğallığını savunduk. Bu doğallık bize uluslararası piyasada avantaj sağlamaktadır. Uluslararası çay pazarında Türk çaycılığının bu önemli avantajını korumalıyız. Buna mukabil milli içeceğimiz olan Türk çayına herhangi bir katkı maddesi konmasına kesinlikle taraf değiliz. Buna asla müsaade etmeyiz” ifadelerine yer verdi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS