{$ day.Temps.HighTemp $} °

RTEÜ'ye müşteri memnuniyeti yönetim sistemi belgesi

RTEÜ'ye müşteri memnuniyeti yönetim sistemi belgesi
RTEÜ'ye müşteri memnuniyeti yönetim sistemi belgesi

Arzu ERBAŞ/RİZE (DHA) - RİZE Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ‘TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belge’si aldı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman “Değişen şartlara, öğrenci ve paydaşların beklenti, talep ve şikâyetlerine göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak kendimizi yenilemek ve geliştirmek durumundayız. Bu bilinçle “TSE 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi”ni almak için müracaatta bulunduk ve bugün belgeyi almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

RTEÜ, 2021 yılında başvurusunu yaptığı ve süreci tamamlamladığı ‘TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belge’sini aldı. Belge düzenlenen törenle, TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü Erol Kaygılı tarafından RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a takdim edildi. Törende ‘Yönetim Sistemleri’ konulu sunum gerçekleştiren,TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü Erol Kaygı yönetim sistemlerinin kurulması ve uygulanmasının yanında sürdürülebilirliğinin önemine dikkat çekerek, sistemin hayata geçirilmesinde RTEÜ’nün başarılı bir süreç geçirdiğini söyledi.

‘BU BELGEYİ ALMANIN GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Üniversitenin yeni dönemdeki önceliklerinin kalite, akreditasyon ve uluslararasılaşma olduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, "Elbette ki bu hedefleri tesadüfen belirlemedik. Bu hedefleri belli bir arka plana dayanarak ve belli bir vizyondan hareketle ortaya koyduk. Hareket ettiğimiz vizyon da ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve dünyanın en büyük 10 ekonomik gücünden birisi olmasını sağlamak, kısacası Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmaktır. Çünkü bu hedeflere ulaşmak ancak eğitim-öğretim ile araştırma-geliştirmede kaliteyi yakalamakla mümkün olacaktır. Değişen şartlara, öğrenci ve paydaşların beklenti, talep ve şikâyetlerine göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak kendimizi yenilemek ve geliştirmek durumundayız. Bu bilinçle “TSE 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi”ni almak için müracaatta bulunduk ve bugün belgeyi almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sürece katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Hüseyin Karaman söz konusu hedeflere ulaşmak için yapılan çalışmaları anlatarak, "Üniversitemiz bünyesinde Kalite Koordinatörlüğünü kurduk ve 2018 yılında Üniversitemizin Kalite Eylem Planını hazırlayarak kamuoyu ile paylaştık. 2017 yılında YÖK Kalite Kurulu'nun kurumsal dış değerlendirmesinden geçtik. 2019 yılında Türk Standartları Enstitüsünden ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldık. 2018 yılında program akreditasyonu sürecini başlattık. Şu ana kadar 13 programımız süreçleri başarı ile tamamlayarak akreditasyon belgelerini aldılar. Bazı programlarımızın akreditasyon süreçleri ise devam etmektedir. Amacımız akreditasyon kuruluşları olan bütün programlarımızın akreditasyon süreçlerini tamamlayarak belgelerini almaları, akreditasyon kuruluşları olmayan programlarımızın da akredite olmuş olan yakın programlar seviyesine çıkmalarını sağlamaktır. 2021 yılında Üniversitemizin Uluslararasılaşma Eylem Planını hazırladık ve yayınladık. 2020 yılında YÖK Kalite Kuruluna kurumsal akreditasyon için müracaat ettik ve 2021 yılında bu süreçten geçtik. Şimdi sonucun açıklanmasını bekliyoruz. Yine 2021 yılında 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi için TSE’ye müracaat ettik ve süreci başarı ile tamamladık” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü Erol Kaygı tarafından, denetim sürecini başarıyla tamamlayan RTEÜ adına Rektör Prof. Dr. Karaman’a, ‘TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’, plaket takdimi ve bayrak sunumu gerçekleştirildi.(DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS