Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'nde inşaatlar başladı

Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'nde inşaatlar başladı
Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'nde inşaatlar başladı

Miraç ŞENTÜRK/SAMSUN, (DHA)-SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin inşaatının başladığını belirterek, “İnşaatlar başladı. 2 yıl içerisinde bitirerek esnafımızın yeni yerlerine geçmesini hedefliyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İnşaat çalışmalarını yürüten TOKİ ile yeni bir görüşme yapılıp mutabakata varıldığını söyleyen Başkan Demir, "Belediye olarak bir değerlendirme yaptık.  Esnafımızın talebi oldu. TOKİ ile görüşmelerimiz devam etti. Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Hanım ve milletvekillerimiz TOKİ ile birlikte mevcut durumu görüştük.  TOKİ'nin fedakarlığıyla Gülsan Sanayi ile ilgili esnafımıza maksimum ne sağlayabiliriz uzun görüşmelerden sonra  yeni şartlarla beraber mutabakata vardık. Protokol imzalandı. Son şeklini verdik" dedi. 

'2 YILI DOLDURMADAN İNŞAATA BAŞLADIK

Kuzey Anadolu'da ticaret ve sanayi alanında merkezi konumda olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Bölgede turizm, sanat, kültür ticaret yani her alanda merkeziyiz. Buradaki yaptığımız her uygulama bölgeyi de etkiyen, mahiyeti olan uygulamalar. Özellikle 31 Mart seçimlerinde ifade etmiştik. Sanayi ve kentsel dönüşümü ağırlıklı bir de yeni sanayi alanlarıyla ilgili ön planda olan projeler seçimde sunduğumuz projelerdir. Daha iki yıl dolmadan bu projelerin tamamını neticeye ulaştırmayı bırakın inşası başladı.  Bir arsamız olsa bir ev yapmaya niyetlensek 1,5 senede inşaata başlamada zorlanırız ama bugün Toybelen gibi bir yerde imar çalışmalarını tamamladık. Sağolsun Bakan Kurum'un katkılarıyla TOKİ ile çalışmalarımızda ihtiyaçlar tamamlandı ve iki yıl dolmadan inşaat başladı. İnşallah 2022 sonunda bitirmeyi ve Gülsan esnafımızı oraya taşımayı planlıyoruz" diye konuştu. 

'60 AY VADE İLE ÖDEMELER YAPILACAK'

Dükkanların peşinat bedelinin düşürüldüğünü ifade eden Başkan Demir , “Peşinat bedelini yüzde 10'a çektik. Bu bedeli yatırdıktan müracaat tarihi bittikten 6 ay sonra yüzde 7,5 yatıracak ilave ondan bir 6 ay sonra yüzde 7,5 daha yatıracak. Dolayısıyla yüzde 25'ini 12 ayda ödemiş olacak. Teslim alana kadar taksit ödemesi kaldırıldı. Artık taksit ödenmeyecek. Teslim aldıktan sonrada kalan meblağ, 60 ay vadeyle ödenecek. Yani 5 yıl vade ile inşaat bitene kadar da 7 yıl olmuş oluyor.  Bununla ilgili protokol elimizde kesinleşti. Pazartesi'nden itibaren arkadaşlarımız tekrar görüşmeye başlayacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS