Zeka Şampiyonası’nda Türkiye 5’ncisi oldular

Zeka Şampiyonası’nda Türkiye 5’ncisi oldular
Zeka Şampiyonası’nda Türkiye 5’ncisi oldular

Yaprak KOÇER/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN R.K. Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Türk Zeka Vakfı tarafından ilk kez düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’nda finale kalan 50 okul arasından 5’inci oldu. Okul Müdürü Civan Çelik, “Gururluyuz. Gelecek yarışmalarda hedefimiz ilk 3 olacaktır” dedi.


Türk Zeka Vakfı tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk defa düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’nın sonuçları açıklandı. Samsun R.K. Bilim ve Sanat Merkezi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 kategorinin her birine 3'er öğrenciyle katıldı. 'Online' olarak gerçekleşen il finallerinde okul, tüm kategorilerde Samsun birincisi oldu, ardından bölge finallerine katılma hakkı kazandı. Öğrenciler, 18 ilin katılımıyla Trabzon’da gerçekleşen bölge finallerinde ilkokul kategorisinde, bölge birincisi ardından Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarı elde etti. Bilim ve Sanat Merkezi; ortaokul kategorisinde ise bölge ikincisi, ardından Türkiye dördüncüsü de olup, Türkiye finallerine her kategoriden katılacak 50 okul arasında yer aldı. Öğrenciler finale kalan 50 okul arasından ise 5’nci olmayı başardı.

Okul Müdürü Civan Çelik, gururlu olduklarını belirterek “Merkezimiz Ankara’da gerçekleşen Türkiye finallerinde Samsun’u gururla temsil etmiştir. Final yarışması son derece zordu. Ancak ilkokul takımımız toplam sıralamada 13’ncü, ortaokul takımımız ise 5’inci sırada şampiyonayı tamamlayarak tüm yarışma sürecinde üstün performans sergilemiştir. Öğrencilerimizi yaratıcı düşünme, akıl yürütme ve problem çözme becerilerini en üst seviyede kullanarak göstermiş oldukları başarıdan dolayı ve takımları çalıştıran öğretmenlerimizi de üstün gayretlerinden dolayı tebrik ediyoruz” dedi.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS