hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kış okullarına Silopi’de yoğun ilgi

  Kış okullarına Silopi’de yoğun ilgi
  expand

  Kış okullarına Silopi’de yoğun ilgi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ(Şırnak),(DHA)- ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kış Okulu’ uygulamasına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
  Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de bilim, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren öğrencilere yönelik ücretsiz kurslardan oluşan ‘Kış Okulları’nı hayata geçirdi. Silopi merkez ve köy okullarında açılan kursları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Bilen, "Milli Eğitim Bakanlığı, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de bilim, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ‘Kış Okulu’ uygulaması başlattı. 21 Ocak'ta başlayan ve 5 Şubat'a kadar devam edecek olan uygulama ile öğrencilerimiz iki haftada toplam 40 saat kurs alabilecek. Tatilde plansız yada evde boş oturarak vakit geçirmek yerine çocuklarımız kurslarımıza katılarak ders işlemeyi tercih ediyor. Burada matematik ve İngilizce dersleri görülüyor. 4 sınıftan 12'nci sınıfa kadar devam ediyor. Öğrenciler programda ayrıca çeşitli etkinlikler yaparak eğleniyorlar” dedi.
  Kursa gelen öğrenciler ise kurslarda matematik ve İngilizce çalıştıklarını ayrıca satranç oynadıklarını ve film izleyerek eğlenceli vakitler geçirdiklerini söyledi.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow