hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kocaeli’den Silopi’deki öğrenciler yararına zeytin ağacı

  Kocaeli’den Silopi’deki öğrenciler yararına zeytin ağacı
  expand

  Kocaeli’den Silopi’deki öğrenciler yararına zeytin ağacı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ(Şırnak),(DHA)- KOCAELİ’de bir grup gönüllü tarafından Şırnak’ın Silopi ilçesindeki öğrenciler yararına kullanılması için 150 zeytin ağacı hibe edildi.
  Kocaeli’de 15 kişiden oluşan 'iyilik yap izi kalsın' sosyal sorumluluk projesi gönüllü ekibi tarafından Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 150 zeytin ağacı bağışlandı. Beraberinde zeytin ağaçları ile okula gelen ‘iyilik yap izi kalsın” projesi üyesi Emine Kavakçı ağaçları kendi eli ile toprakla buluşturdu. Meyve verecek duruma gelen zeytin ağaçları okulun bahçesinde belirlenen bölgeye dikilecek. Ağaçlardan elde edilecek gelir ise okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilere harcanacak.
  Proje üyesi Emine Kavakçı, “Bir arkadaş grubumuz var. Onlarla birlikte birçok ile giderek okullarımızda çocuklarımız için etkinlikler yapıyoruz. Bu okulumuzu da bir arkadaşımızın vasıtası ile seçtik. 150 zeytin ağacı dikiyoruz. Bu iklime zeytin ağacı uygun olduğu için seçtik. Geliri de okulun öğrencilerine bağışlanacak” dedi.
  Okul bünyesinde tarım bölümü açıldığını ifade eden Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hakkı Kaya da, "Bu vesileyle de ağaçların gelmesi çok iyi oldu. Amacımız bu zeytin ağaçlarını büyütüp yakın zamanda elde edeceğimiz zeytinleri ihtiyacı olan mağdur olan vatandaşlarımıza veya öğrencilerimize dağıtmaktır” diye konuştu.
  Ağaç dikiminin ardından okulun müdürü Hakkı Kaya ‘iyilik yap izi kalsın” projesi üyesi Emine Kavakçı’ya plaket verdi.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow