Bahar şenliğinde tasavvuf konseri

Bahar şenliğinde tasavvuf konseri
Bahar şenliğinde tasavvuf konseri   

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca ve Yıldırım Bayazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Demirci Türk Tasavvuf Musikisi Konseri icra etti.

Üniversite 4 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, il protokolü, üniversite yönetimi, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İlk olarak sahneye gelen Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Rektör Yıldız'ın "Yed-i Beyza" isimli şiirinin yanı sıra sevilen ve kendisinin bestelediği birbirinden güzel eserleri seslendirdi. 

Daha sonra Doç. Dr. Fatih Koca "Bismillah" isimli eserle programına başladı. Dr. Mustafa Demirci ise "Sultanım" eserinin yanı sıra "Cuşa Gelir Dağ ile Taş" gibi birçok eseri seslendirdi. Program sonunda Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız sanatçılara teşekkür belgesi, çiçek ve hediye verdi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS