SESOB'dan yöresel ürünler sergisine tepki

SESOB'dan yöresel ürünler sergisine tepki
SESOB'dan yöresel ürünler sergisine tepki

SİVAS, (DHA)- SİVAS Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Beşir Köksal, sosyete pazarı ve yöresel ürünler fuarının açılmasının esnafı mağdur ettiğini söyledi.

Bir otelin altında sosyete pazarı ve yöresel ürünler fuarının açılmasını doğru bulmadıklarını ve bunun da esnafı zor durumda  bıraktığını ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, "Esnaf ve sanatkarlarımız zor ve sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Kendi imkanlarıyla ayakta duran, vergisini sigortasını ve kirasını ödemekte zorlanan esnaflarımız, sosyete pazarı ve yöresel ürünler fuarının  açılması ile sıkıntıya girmiştir. Esnaflarımızdan şikayetlerde her geçen gün artmaktadır. Hassas günlerdeyiz, esnaf ve sanatkarlarımız kış sezonundan yeni çıkmaktadır. Piyasaya yaşanan sıkıntıları da biliyoruz. Esnaflarımız sıkıntılı bir süreç yaşarken, sosyete pazarları ve yöresel ürünler pazarları açılarak esnaflarımıza darbe vuruluyor. Esnaf teşkilatı olarak her zaman esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye çözümünde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Esnaflarımızın da şikayetlerinden sonra İl Koordinasyon Kurulunda konuyu gündeme getirdik. Sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza da hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. En kısa sürede sosyete pazarının kapatılmasını bekliyoruz" dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak ticarete karşı olmadıklarını ancak; hiçbir kontrol olmadan sosyete pazarları, yöresel ürünler adı altında açılan yerlere karşı olduklarını, Belediyelerin bu tür yerlerin açılışına izin vermemesi gerektiğini dile getirdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS