Sivas'ta öğretmenler halk oyunları öğreniyor

Sivas'ta öğretmenler halk oyunları öğreniyor
Sivas'ta öğretmenler halk oyunları öğreniyor

Uğur YİĞİT/SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta, 'Sanat Sivas Projesi ' kapsamında Gönüllü Öğretmenler Halk Oyunları Topluluğu oluşturuldu. Proje kapsamında başlatılan halk oyunları kursuna katılan 80 öğretmen, Türk folklorunun öne çıkan birçok halk oyununu profesyonel eğitmenlerden öğreniyor.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürü Muhammed Alpaslan Ünal ile birlikte Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda çalışmalarına devam eden öğretmenleri ziyaret etti. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, Türk kültürünün en önemli değerlerinden olan halk oyunlarının öğretmenler tarafından icra edilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Kursa katılan öğretmenlere ve eğitmenlere teşekkür eden Savaşçı, "Burada aldığınız eğitimler bu kültürümüzün yaşatılması açısından büyük önem arz ediyor. Çünkü sizler, aldığınız bu eğitimlerle öğrencilerimize de eğitim verecek ve halk oyunlarımızın gelecek kuşaklara aktarılması noktasında da önemli bir misyonu yerine getireceksiniz" dedi.

Bir süre öğretmenlerin eğitimlerini izleyen Savaşçı, çalışmaları görüntüleyerek MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ile de paylaştı. Bunun üzerine Savaşçı'yı arayan Boyacı, kursa katılan öğretmenleri tebrik etti. Öğretmenlerin gönüllü olarak böylesine önemli ve anlamlı bir projenin içerisinde yer almalarının çok önemli olduğunu belirten Boyacı, "Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Biz sizlerin gerçekleştirdiği bu çalışmalarda neye ihtiyacınız var ise her türlü desteği sağlamaya hazırız" ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS