Yaz kurslarında eğitim gören kursiyerler, sertifikalarını aldı

Yaz kurslarında eğitim gören kursiyerler, sertifikalarını aldı
Yaz kurslarında eğitim gören kursiyerler, sertifikalarını aldı

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediyesi tarafından açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 

Sivas Belediyesine ait kültür merkezleri ev hanımlarının sosyal hayata katılması ve aynı zamanda meslek edinmesi amacıyla yıl boyunca çeşitli kurslar açarak hizmet veriyor. Bahtiyar Bostan Özgecan Hanımlar Kültür Merkezinde yaz aylarında kurs gören kursiyer çocuklar yılsonu etkinliği ile sertifikalarını aldı.Kültür merkezinde düzenlenen törene Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Sivas Belediyesi Eğitim Kültür Müdürü Nevzat Öztürk ile kursiyerler, aileler ve eğitmenler katıldı.

Törende konuşan Başkan Yardımcısı Ahmet Duman,"Kültür merkezlerimizde yıl boyunca hanımlara çeşitli kurslar vererek onların sosyal hayata katılmasını hedefliyor aynı zamanda el becerilerini geliştirerek ekonomik olarak da kazanç sağlamalarını amaçlıyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bu yapıların boş kalması yerine yine bulundukları mahallelerde çocukların çeşitli aktiviteler kazanmasını amaçladık." dedi. Konuşmaların ardından kursiyerler tarafından hazırlanan gösteriler gerçekleştirildi. Gösterilerin ardından kursiyerler sertifikalarını aldı.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS