hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şarköy'ün düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı

  Şarköyün düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı
  expand

  Şarköy'ün düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Nuri ÇAĞALAR/ŞARKÖY(Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ'ın Şarköy ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100'inci yılı törenlerle kutlandı.

  Şarköy Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlamalar, Kaymakam Dr.Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanvekili Nafız Selçuk Güvenilir Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kutlamalara, Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanvekili Nafız Selçuk Güvenilir, Garnizon Komutanı Astsubay Bilal Sert ile  gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 

  Belediye Başkanvekili Güvenilir, 17 Kasım'ın Şarköy için inancın, kararlılığın, azmin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık yolunda kenetlenmenin tarihi olduğunu söyledi. Güvenilir, "Bugün 17 Kasım 2023 Şarköy'ümüzün onur ve gurur günüdür. Kurtuluş bayramımız kutlu olsun. Milletimizin bağımsızlığına olan büyük tutkusu, ülkemizin her yerinde olduğu gibi tam 101 yıl önce ilçemizde de kendisini göstermiştir. Vatan savunması için en zor şartlarda dahi elinde avucunda ne varsa ortaya koyan, eşi, benzeri görülmemiş fedakarlıklarda bulunan, canı pahasına özgürlüğünden, bağımsızlığından asla ödün vermeyen kahraman ecdadımızın bize miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'nin her karış toprağına bizlerde sonsuza kadar sahip çıkacağız. Güzel yurdumuzun kurtuluşunu, varlığını ve bütünlüğünü koruma kararlılığını bir çırpıda anlatmak mümkün olmasa da Atalarımızın verdiği milli mücadele ruhunu yaşamak, anlamak ve gelecek kuşaklara aktarmak boynumuzun borcudur.     
  Yitirilen canlarla, dökülen kanlarla uğruna büyük bedeller ödenen bu topraklar için, bizler de güzel ilçemiz Şarköy'ümüze en iyi şekilde hizmet etme gayretindeyiz. Bu duygularla; düşman işgali altındaki yurdumuzu Milli Mücadele meşalesini yakarak, milletimizin kaderini değiştiren Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Bu toprakların ferdi olmanın gururu ile sizleri en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kurtuluş Günümüz kutlu olsun" dedi. (DHA)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow