hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tokat'ta Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı

  Tokatta Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı
  expand

  Tokat'ta Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)- TOKAT Gaziosmanpağa Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (TOGÜBAT) tarafından gerçekleştirilen “Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi” başladı.

  15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Konferans Salonu’nda düzenlenen kongreye Gaziosmanpağa Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Eğri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raşit Kılıç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı üniversitede dönem 3 öğrencisi Tuğrul Konaç yaptığı açılış konuşmasında, ''Büyük bir özveriyle hazırladığımız kongremizi gerçekleştirmekten son derece mutluyuz. Tıp fakültelerinin bilimsel araştırma ve çalışmaya teşvik etmek ve alanında uzman hocalarımızla bir araya getirerek misyonunu devam ettirmektedir. Bu sene 5’incisini düzenleyeceğimiz kongremize ülkemizin bir çok yerinden tıp fakültesinde eğitim gören 400’e yakın öğrencimizi misafir ediyoruz. Uluslararası kongreler düzenlemeye devam edeceğiz. Ben Üniversitemize, valiliğimize, belediyemize çok teşekkür ediyorum'' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raşit Kılıç ise, ''Kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen TOGÜBAT ekibine çok teşekkür ediyorum. Birbirinden kıymetli farklı şehirlerden gelen hocalarıma da teşekkürü borç bilirim. Bu kongrenin tıp fakültesinde eğitim gören öğrencilerimizin gelecekleri açısından geleceklerini yönlendirmeleri açısından son derece faydalı olacağını düşünüyorum. Bu sadece öğrenci arkadaşlarımızın değil. Bizlerin de ufkunu açacağını düşünüyorum'' diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow