Tokat'a yeni nesil sanayi sitesi yapılacak

Tokat'a yeni nesil sanayi sitesi yapılacak
Tokat'a yeni nesil sanayi sitesi yapılacak

Halil İbrahim YEL/TOKAT, (DHA) - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışma kapsamında yapılması planlanan Tokat yeni nesil sanayi sitesi 2020 yılı yatırım programına alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve sanayi sitelerini şehir dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturulması, yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Tokat Turhal Karayolu üzerindeki 540 dönümlük arazide yeni nesil sanayi sitesi yapılacak. Kömeç köyünün altında kalan arazide yeni nesil sanayi sitesinin yapılması için yürütülen çalışmalar kapsamında Tokat Yeni Nesil Sanayi Sitesi 2020 yılı yatırım programına alındı. Bu kapsamda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Tokat Valisi Ozan Balcı, Ak Parti Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Yeni Sanayi Sitesinin yapılacağı alana gerekli testleri yaptırdık. Uzman ziraat mühendisleri, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri toprağı analiz ettiler. Nihayetinde bu alanda tarıma elverişsizdir raporunu hazırladılar. Yani bu olay sadece Tokat'ta sanayi yapıldı bitti ile kalmadı. Bu işte herkesin emeği, alın teri, gayreti var. Başta Cumhurbaşkanımızdan başlamak üzere bakanlarımızın, milletvekillerimizin yoğun gayretleriyle burası ete kemiğe büründü. Ardından esnafı ve kooperatifi ile hep birlikte bir başarının sonucu alındı. Bizim derdimiz şehrin pastası büyüsün, şehre giren para çoğalsın" dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise "İnşallah sanayi sitemizin ihalesini de en kısa zamanda yapıp inşaatına başlayacağız. Hızlı bir şekilde burayı çok güzel bir merkez haline getireceğiz. Bunu yapmak durumdayız. Bu bizim görevimiz. Bu hadise Tokat için çok önemlidir. İşte biz Tokat için bir hayalimizi daha gerçekleştiriyoruz. Bizler hep beraber aşkla çalışarak buradan bir değer ve kıymet çıkartmanın derdinde olacağız. Bizim bütün meselemiz hizmetlerimizi devam ettirmek olacaktır. Bu işi yapmaktan da iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Tokat’a yapılan her şeyden mutluluk duyuyoruz. Bu noktada da Allah hepinizden razı olsun. Yeni sanayi sitemiz memleketimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS