Turhal'da 200 bin kitap okurlarla buluşacak

Turhal'da 200 bin kitap okurlarla buluşacak
Turhal'da 200 bin kitap okurlarla buluşacak

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT'ın Turhal ilçesi Belediye Başkanı İlker Bekler, 30 Aralık'da açılacak olan '1'nci Turhal Kitap Günleri’de 200 bin kitabın okurlarla buluşacağını söyledi. 

Turhal Kaymakamlığı, Turhal Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde tertiplenen '1'nci Turhal Kitap Günleri’, 30 Aralık'da Turhal Şeker Fabrikası sinema salonunda açılacak. Turhal ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen kitap fuarı il geneline hitap edecek.

12 yazar ve 30 yayınevinin kitap fuarına katılacağını ifade eden Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler "İlçemizi imar ederken geleceği de ihmal etmeden inşa etmek en büyük sorumluluklarımızdan birisidir. Bir kentin geleceğini inşa etmek de o kentin eğitimine, kültürüne yatırım yapmakla gerçekleşir. Bizler gerek eğitime verdiğimiz destekle, gerek bilgi evlerimiz ve çocuk kulüplerimizle bu şehrin geleceğine yatırım yapma gayretindeyiz. Bu eğitim ve ilim yolculuğumuzun temelinin kitap olduğu bilinciyle de bu yıl bölgemizde yeni bir başlangıç yaptık. 7 gün sürece olan kitap fuarımızda 30'a yakın yayınevinin kitapları ve 12 yazarımız kitapseverlerle buluşacak" dedi. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS