hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Genç: Kadınımızın toplumumuzdaki yeri, önemi, sesi, gücü çok kıymetli

  Başkan Genç: Kadınımızın toplumumuzdaki yeri, önemi, sesi, gücü çok kıymetli
  expand

  Başkan Genç: Kadınımızın toplumumuzdaki yeri, önemi, sesi, gücü çok kıymetli

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Sanatevi’nde düzenlenen resim sergisinin açılışına katıldı. Başkan Genç, “Kadınımızın toplumumuzdaki yeri, önemi, sesi, gücü çok kıymetli. Buradaki eserlerimizi hem topluma, hem toplumu yönetenlere hem de kadına şiddetin muhatabı olanlara ciddi bir mesaj olması açısından çok kıymetli buluyorum. Kadına karşı şiddetin son bulmasını buradan temenni ediyorum” dedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Renklerin Dansı Atölyesi’nin resim sergisi açılışına katıldı. Trabzon Sanatevi Salonu’nda sanatçı Canan Esercan önderliğinde hazırlanan sergiye, Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem verdiğini ifade eden Başkan Genç, “Kültür, sanat ve tarih şehri olan Trabzon’umuzda mümkün olduğunca, bu şehrin yerel yöneticisi olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmanın gayreti içerisindeyim. Bunu sanata ve sanatçıya verilen bir lütuf olarak değil, bir vazife olarak görüyorum. Çünkü özgün olan sanatçılarımızın yaptığı. Canan Hanımı tebrik ediyorum. Sanatevimize çok teşekkür ediyorum. Buraya katkı sağlayan sanatçılarımıza emeklerine sağlık diyorum” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ‘KADINA ŞİDDET SON BULMALI’

  Sanatın ve kadınların toplumdaki yerinin önemine vurgu yapan Başkan Genç, “Özgün olan buradaki eserler. Bizim işimizi herkes yapabilir ama buradaki eserleri sadece bir kişi tahayyül ediyor, tasavvur ediyor ve sanat bu şekilde tecelli ediyor. İçindeki mesaj ve teması itibari ile de çok kıymetli. Kadınımızın toplumumuzdaki yeri, önemi, sesi, gücü çok kıymetli. Buradaki eserlerimizi hem topluma, hem toplumu yönetenlere hem de kadına şiddetin muhatabı olanlara ciddi bir mesaj olması açısından çok kıymetli buluyorum. Kadına karşı şiddetin son bulmasını buradan temenni ediyorum. Sanatevimizi de bu tür organizasyonlar nedeniyle tebrik ediyorum. Yerel yönetici olarak her zaman söyledim, tekrar söylüyorum. İnşallah daha güzel mekanlarda, güzel sanatımızla ve kültürümüzle buluşacağız” şeklinde konuştu.

  SORUNLARA IŞIK TUTUYOR

  Sanatçı Canan Esercan ise çalışmalarının genel olarak kadın temalı eserlerden oluştuğunu belirterek, “Sergide 50 eser yer alıyor. Amacımız kadınlarımızın yaşadıkları mağduriyetleri, haksızlıkları gündeme getirmek ve toplumun bilincine taşımak. Umarım bu çalışmalarımız bir nebze de olsa ülkemizde yaşanan kadın sorunlarına ışık tutar. Kadınları gülümseyen ülkelerin geleceği aydınlıktır” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow