hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Genç’ten memurlara müjde

  Başkan Genç’ten memurlara müjde
  expand

  Başkan Genç’ten memurlara müjde

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediyesi, Bem-Bir-Sen ile imzaladığı Sosyal Denge Sözleşmesi kapsamında, Büyükşehir ve TİSKİ'de çalışan memurların maaşlarına tavan ücret üzerinden artış yapıldı. Başkan Genç, “Daha güzel hizmetler yapabilmek adına güzel kadromuzla birlikte yola devam edeceğiz” dedi.

  Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ’de çalışan 1377 memurun sosyal haklardan en iyi şekilde yararlanması adına Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu arasında imza töreni düzenlendi. Yapılan protokol kapsamında memurların maaşlarına yansıyan Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) ücretlerine tavan ücret olan yüzde 120 üzerinden artış sağlandı.

  Başkan Genç, “Büyükşehir Belediyesi’nde de sürdürebilmek adına, daha önce yasa gereği Mart sonuna kadar imza altına alınan SDS (Sosyal Denge Sözleşmesi) ile ilgili düzenlemeleri genel başkanımızla birlikte imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Güzel bir çalışma dönemi olmasını temenni ediyorum. Kadro birlikteliği bizim için çok önemli. Daha güzel hizmetler yapabilmek adına güzel kadromuzla birlikte yola devam edeceğiz. Protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BAŞKAN GENÇ'E TEŞEKKÜR

  Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ise, “Hayırlı bir işe imza atıyoruz. Ahmet Metin Genç, 31 Mart seçimlerinde Allah’ın takdiri, Trabzon halkının teveccühü ile 5 yıllık göreve seçilmiştir. Başkanımızın hayırlı işlere imza atacağından eminim. Bugüne kadar memurun ve emekçinin yanında oldu. Burada kamu görevlileri adına imza atıyoruz. Yasa gereği 1 Nisan 2024’ten, 31 Aralık 2025 tarihine kadar geçerli olacak. En yüksek sınırda, tavandan, eşit olarak imzalıyoruz. Hiçbir şekilde ayrım yapmıyoruz. Sosyal dengeye uygun bir şekilde olacak. Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow